اخبار مرتبط

استاندار تهران تاکید کرد: شهرستان پردیس از بیشترین نرخ رشد جمعیت در کشور برخوردار است و با روند کنونی انتظار می رود در چهار سال آینده شاهد اسکان ۶۰۰هزار نفر از مردم در آن باشیم. بر همین اساس باید تمام تمهیدات و مناسبات لازم به کار گرفته شود تا پردیس به عنوان شهری زیست‌پذیر برای خدمات‌رسانی هرچه بهتر به شهروندان آماده شود.

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه سفر شهرستانی به پردیس ضمن اشاره به مسائل مطرح شده درباره قاچاق گوشت گفت: در این رابطه گزارش‌هایی واصل شده اما با اعداد و ارقامی که برخی رسانه‌ها درباره منتشر کردند، فاصله داشته است چراکه گوشت نیز مانند سایر فرآورده‌های دیگر مانند سوخت ارزش افزوده دارد اما در این بین برخی افراد سودجو اقدام به قاچاق این محصول کرده‌اند.

وی افزود: بعضاً شاهد قاچاق دام زنده در کشور بودیم که با تدابیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شده است. همچنین در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز مقرر شده تا آن دسته از دامدارانی که با کاهش نقدینگی و مشکلاتی از این دست مواجه شده‌اند با فراهم آوری بستر لازم بتوانند به فعالیت خود مانند گذشته و با انسجام بیشتر ادامه دهند.

استاندار تهران به بیمارستان خیرساز بومهن اشاره کرد و اظهار داشت: این بیمارستان خیرساز ۱۶۴ تختخوابی و در حین ساخت با مشکلاتی مواجه شده بود که با موافقت ورثه تجهیز و تکمیل بیمارستان در اختیار وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار گرفت.

محسنی بندپی ادامه داد: در سفر اخیر قاضی‌‌زاده هاشمی، وزیرسابق بهداشت به این شهرستان نیز قاضی‌زاده موافقت خود را با اقدامات لازم در جهت تجهیز و تکمیل بیمارستان اعلام کرد.

وی اضافه کرد: براساس توافقات صورت گرفته، استانداری تهران به عنوان نماینده عالی دولت در استان موضوع پیگیری ساختار تشکیلاتی بیمارستان را دنبال می‌کند و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز مکلف شده است تا اعتبارات لازم جهت تکمیل این طرح را در ردیف اعتباری سال ۹۸ خود پیگیری کند. همچنین به جهت اینکه از سال ۹۵ تاکنون بالغ بر ۹ بیمار به وسیله اورژانس به بیمارستان‌های شرق تهران منتقل شدند، مقرر شده تا با مرحله‌‌بندی تکمیل طرح و ساخت اورژانس این بیمارستان خیر ساز را در دستور کار اول خود قرار دهیم.

استاندار تهران به طرح‌های در دست ساخت شهرک‌‌های اطراف استان تهران اشاره و تصریح کرد: تاکیدات لازم در راستای تکمیل طرح‌های نیمه‌‌تمام این شهرستان‌ها انجام شده است و بنا داریم تا با تسریع در روند تکمیل پروژه مسکن مهر ۸۴ هزار واحد مسکونی را در اسرع وقت برای مردم در نظر بگیریم. همچنین در این راستا به دستگاه‌های خدمات‌رسان در حوزه انرژی و نیرو نیز تاکید شده است تا همکاری لازم را داشته باشند.

محسنی بندپی ضمن اشاره به چشم‌انداز توسعه شهرستان پردیس خاطرنشان کرد: این شهرستان از بیشترین نرخ رشد جمعیت در استان تهران و کشور برخوردار است و با روند کنونی انتظار می‌‌رود که در چهار سال آینده شاهد اسکان ۶۰۰ هزار نفر از مردم در آن باشیم. بر همین اساس باید تمام تمهیدات و مناسبات لازم به کار گرفته شود تا پردیس را به عنوان شهری زیست‌‌پذیر برای خدمات‌‌‌رسانی هرچه بهتر در حوزه‌های بهداشت، درمان، آموزش و سایر زیرساخت‌ها برای زندگی بهتر شهروندان آماده کنیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.