حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا رحمت درباره سیره حاج آقا مصطفی در مسیر پیاده‌روی کربلا می‌گوید: از جمله ‌‎ ‌‌خصوصیات سید مصطفی ‌‌این بود که در عین حالی که اهل گعده (نشست‌های دوستانه) بود ولی به قدری مواظب ‌‌بود که در این نشست‌ها از کسی غیبت نشود، تا احساس می‌کرد صحبت‌ها به غیبت‎ ‌‌کشیده می‌شود بلافاصله مطلب را به سمت دیگری می‌چرخاند.

به گزارش جماران؛ مرکز اسناد انقلاب اسلامی نوشت: آیت‌الله حاج آقا مصطفی خمینی از جمله افرادی بود که نسبت به پیاده‌روی کربلا تقید خاصی داشت.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا رحمت درباره سیره حاج آقا مصطفی در مسیر پیاده‌روی کربلا می‌گوید: از جمله ‌‎ ‌‌خصوصیات سید مصطفی ‌‌این بود که در عین حالی که اهل گعده (نشست‌های دوستانه) بود ولی به قدری مواظب ‌‌بود که در این نشست‌ها از کسی غیبت نشود، تا احساس می‌کرد صحبت‌ها به غیبت‎ ‌‌کشیده می‌شود بلافاصله مطلب را به سمت دیگری می‌چرخاند. او سعی می‌کرد تنوع و سرگرمی درست کند و از انواع سرگرمی‌های تاریخی، جغرافیایی، ریاضی و ‌‎ ‌‌ادبی استفاده می‌کرد.

او انسان صبور و مقاومی بود. در این مسافرت‌ها چون هوا گرم ‌‌بود معمولاً روزها استراحت می‌کردیم و شب‌ها راه می‌رفتیم. در یکی از این ‌‌مسافرت‌ها در اثر پیاده‌روی پاهایش تاول زده بود و چون وزنش سنگین بود ‌‌راه رفتن روی تاول‌ها خیلی سخت بود. من به اتفاق آقای بنکدار داماد مرحوم‌‎ ‌‌شهید مدنی دو نفری با یک چوب‌دستی پشت کمر آیت‌الله مصطفی تکیه‌گاه قرار داده،‌‎ ‌‌راه می‌رفتیم. گفتم: اگر بنا باشد که اینگونه راه برویم به زیارت اربعین موفق‌‎ ‌‌نمی‌شویم باید فکری کنیم که سریع‌تر برویم، یک وقت دیدیم که وی با همان پای‌‎ ‌‌پرتاول بر سرعت خود افزود و آنقدر تند و سریع راه می رفت که ما به گرد او ‌‌‌نمی‌رسیدیم.‌

در مسیر راه ‌‎ ‌‌زیارت جامعه بخوانید. یک نفر بلند می‌خواند و دیگران زمزمه می‌کردند که حال ‌‎و هوای بسیار خوبی داشت...

 

*احترام ویژه آقا مصطفی خمینی (ره) به موکب‌داران عراقی/ خاطره ای از مرحوم سید محمود دعایی

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.