ارتش رژیم اشغالگر اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 22 نظامی اسرائیلی در درگیری ها در شهر جنین در کرانه باختری و در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی زخمی شدند.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، ارتش رژیم اشغالگر اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 22 نظامی اسرائیلی در درگیری ها در شهر جنین در کرانه باختری و در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی زخمی شدند.

صبح امروز ارتش رژیم اشغالگر از کشته شدن یک فرمانده در درگیری با مقاومت فلسطین در جنین خبر داده بود.

ارتش رژیم اشغالگر امروز پنجشنبه اعلام کرد که فرمانده تیپ تک تیراندازان در درگیری های شهر«جنین» در کرانه باختری و انفجار دو بمب توسط مقاومت فلسطین کشته شد.

در این درگیری ها همچنین 20 نظامی اسرائیلی زخمی شدند.

رادیو ارتش اسرائیل اعلام کرد که بمب اولی در مسیر یک زره پوش از نوع«ببر» منفجر شد که داخل آن تیم پزشکی نظامی بود.

رادیو ارتش اسرائیل تصریح کرد که فرمانده ای که در جنین کشته شد از جمله نیروهایی بود که برای رهایی نیروهای اولی که گرفتار شده و زخمی شده بودند به جنین رسیده بود.

این رادیو تاکید کرد که تحقیقات اولیه ارتش نشان می دهد که دو بمب بسیر بزرگ بودند و در عمق یک متر و نیم کاشته شده بودند و هنوز مشخص نیست که چگونه این دو بمب منفجر شدند.

 منابع خبری بامداد پنجشنبه گزارش دادند که در انفجار بمب در مسیر خودروی زرهی ارتش رژیم صهیونیستی در شمال کرانه باختری، 20 نظامی این رژیم زخمی شدند.

بنابر گزارش خبرگزاری شهاب فلسطین، نظامیان صهیونیست چهارشنبه شب به شهر جنین واقع در شمال کرانه باختری بورش بردند و با نیروهای مقاومت فلسطین درگیر شدند.

منابع محلی اعلام کردند که مبارزان فلسطینی چند بمب قوی در مسیر خودروهای نظامی اشغالگران صهیونیست منفجر کردند.

در همین حال رسانه‌های صهیونیستی از زخمی شدن شماری از نظامیان این رژیم در پی انفجار بمب در مسیر خودروی زرهی ارتش در شهر جنین خبردادند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، منابع عبری زبان از زخمی شدن نزدیک به 20 نظامی اسرائیلی در درگیری‌های جنین خبر داده و گزارش دادند که مجروحان با بالگرد به بیمارستان‌های اسرائیلی منتقل شدند.

 

برخی منایع صهیونیستی شمار زخمی های نظامیان این رژیم را 17 نفر اعلام کرده و گفته اند که حال شماری از مجروحان وخیم است.

در این درگیری‌ها چند فلسطینی هم زخمی شدند.

منابع فلسطینی گزارش دادند که درگیری شدیدی بین نظامیان صهیونیست و نیروهای مقاومت فلسطین در شهر جنین در جریان است.

به دنبال یورش نظامیان صهیونیست به شهر جنین و درگیری با نیروهای مقاومت، نیروهای اشغالگر در اقدامی ضد بشری با بولدوزر خسارت های زیادی به زیرساخت‌های این شهر وارد کردند.

درهمین حال، دبیرکل سازمان ملل متحد در گزارش سالانه خود با عنوان "کودکان در درگیری‌های مسلحانه" نام رژیم اسرائیل را به صورت رسمی در فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان در جهان قرار دارد.

"ویرجینیا گامبا" نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور کودکان و درگیری‌های مسلحانه، گزارش سالانه کودکان در درگیری‌های مسلحانه را روز چهارشنبه به وقت محلی (۶ تیرماه ۱۴۰۳ برابر با ۲۶ ژوئن ۲۰۲۴ ) در نشست شورای امنیت قرائت کرد و گفت: دبیرکل سازمان ملل متحد با ارزیابی تخلفات شدیدی که علیه کودکان صورت گرفته است، نیروهای مسلح و امنیتی اسرائیل را برای کشتن و ناقص کردن کودکان و حمله به مدارس و بیمارستان ها در فهرست ناقضان حقوق کودکان قرار داده است.

  

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.