ارتش اسرائیل از هوا و زمین نیرو اعزام کرد تا از ربوده شدن جنازه های نظامیان کشته شده اش در انفجار زره پوش در شهر رفح در جنوب نوار غزه توسط مبارزان فلسطینی جلوگیری کند.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، شبکه 13 اسرائیل اعلام کرد که ارتش اسرائیل از هوا و زمین نیرو اعزام کرد تا از ربوده شدن جنازه های نظامیان کشته شده اش در انفجار زره پوش در شهر رفح در جنوب نوار غزه توسط مبارزان فلسطینی جلوگیری کند.

در همین حال، خبرنگار الجزیره گزارش داد که همزمان با گلوله باران رفح توسط قایق های جنگی اسرائیلی و توپخانه این رژیم بالگردهای ارتش اسرائیل برای تخلیه تلفات سنگین حمله گردان های قسام در جنوب غرب شهر غزه فرود آمدند.

گردان های قسام تأکید که یک گروه از نیروهای اسرائیلی را در منطقه النابلسی در جنوب غرب شهر غزه در میدان مین گرفتار کرد و بعد از منفجر کردن مین ها تعدادی از سربازان اسرائیلی کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

در همین حال، ارتش اسرائیل اذعان کرد که 8 سرباز و افسر این رژیم در نتیجه منفجر شدن یک نفربر در نبردهای شهر رفح در جنوب نوار غزه کشته شدند.

ارتش اسرائیل تأکید کرد که در میان کشته شدن معاون فرمانده یگان در لشکر مهندسی 601 دیده می شود.

رسان های اسرائیلی نیز جزئیاتی از عملیاتی که گردان های قسام امروز صبح در غرب رفح انجام دادند و منجر به کشته شدن 8 نظامی اسرائیلی شد را منتشر کردند.

شبکه 13 تلویزیون اسرائیل گزارش داد که زره پوشی که نظامی ها سوار بر آن بودند طی حرکت مورد هدف قرار گرفت.

این شبکه تلویزیونی تأکید کرد که دو ساعت طول کشید تا نیروهای ارتش اسرائیل به این زره پوش برسند.

از سوی دیگر شبکه 12 تلویزیون اسرائیل گزارش داد که نیروهای ارتش رژیم اشغالگر همچنان در حال گشت زنی در منطقه ای هستند که زره پوش هدف قرار گرفت.

 در همین حال، گردان های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس، محل استقرار نظامیان صهیونیست در باریکه غزه و همچنین یک پایگاه آنها در خارج از غزه را هدف حملات راکتی قرار دادند.

بنابر گزارش المیادین، گردان های القسام امروز (شنبه) در عملیاتی، مقر فرماندهی نظامیان اشغالگر در محور «نتساریم» را با راکت کوتاه‌برد ۱۱۴ میلیمتری «رجوم» هدف حمله قرار داد.

گردان های القسام همچنین در یک کمین ترکیبی، ماشین آلات جنگی اشغالگران را که در محله سعودی منطقه تل السطان در غرب شهر رفح پیشروی کرده بودند، مورد حمله قرار داد.

شاخه نظامی حماس در عملیات دیگری، یک بولدوزر «D۹» اشغالگران را با راکت «الیاسین ۱۰۵» هدف قرار داد که منجر به آتش سوزی آن و کشته و زخمی شدن رانندگان نظامی آن شد.

القسام همچنین در عملیات مشترکی با سرایا القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی، پایگاه نظامی «صوفا» را مورد حمله راکتی قرار داد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی امروز گزارش دادند که یک موشک ضدزره به یک خودروی نظامی ارتش رژیم صهیونیستی از نوع «ببر» در جنوب نوار غزه اصابت کرد و باعث انفجار آن شد.

به گفته این رسانه ها، در این عملیات مقاومت فلسطین، هشت نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در داخل این خودرو کشته شدند و در آتش سوختند.

در همین راستا، گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که یک بلدوزر ارتش رژیم صهیونیستی از نوع «D۹» را با راکت الیاسین ۱۰۵ در منطقه تل السلطان در غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه منهدم کرد.

این منطقه هم اکنون شاهد درگیری شدید رزمندگان مقاومت و نظامیان صهیونیست است.

منابع خبری بامداد امروز شنبه نیز گزارش داده بودند که در پی حمله موشکی گردان‌های القسام به پایگاه نظامی «کیسوفیم» ارتش رژیم صهیونیستی در اطراف نوار غزه، آتش‌سوزی در این پایگاه روی داده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کلمات کلیدی جنگ غزه 2023
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.