شیخ نعیم قاسم تصریح کرد: تصمیم ما عدم توسعه جنگ است اما اگر بر ما تحمیل شود، وارد آن خواهیم شد.

به گزارش جماران  شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان امروز سه شنبه گفت: اگر رژیم اسرائیل خواسته باشد وارد جنگی فراگیر شود، ما برای آن آماده ایم.

شیخ نعیم قاسم در گفت وگو با شبکه الجزیره تاکید کرد: هرگونه اقدام اسرائیل در جهت توسعه جنگ علیه لبنان با خرابی و ویرانی و کوچاندن (صهیونیستها) در داخل سرزمین های اشغالی روبرو خواهد شد.

وی افزود: مقاومت آماده نبرد است و به اسرائیل اجازه هیچ گونه پیروزی نخواهد داد.

شیخ نعیم قاسم تصریح کرد: تصمیم ما عدم توسعه جنگ است اما اگر بر ما تحمیل شود، وارد آن خواهیم شد.

وی گفت: در دو ماه گذشته بارها (برای لزوم متوقف کردن نبرد با صهیونیستها) تهدید شدیم ولی پاسخ ما این بود که جبهه لبنان به جبهه نوار غزه مرتبط است.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان اظهارداشت: سخن از عقب نشینی نیروهای زبده یگان «رضوان» وابسته به حزب الله از مرزهای لبنان با فلسطین اشغالی نادرست است.

شیخ نعیم قاسم افزود: باتوجه به نوع نبرد کنونی، هنوز فقط بخش کمی از امکانات خود را به کار گرفته ایم.

وی درباره طرح پیشنهادی جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا برای آتش بس در نوار غزه و تبادل اسیران گفت: پیشنهادهای بایدن برای آرامش (اوضاع) بی اعتبار است و طرح آن برای مصرف داخلی انتخاباتی در آمریکا است.

شیخ نعیم قاسم اضافه کرد: آمریکا تصمیمی جدی برای متوقف کردن تجاوز اسرائیل به نوار غزه ندارد.

حزب‌الله لبنان در چندماه گذشته در پی جنایات هولناک رژیم صهیونیستی در نوار غزه و نسل‌کشی فلسطینیان در این منطقه، مواضع نظامی این رژیم را در شمال سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده است؛ موضوعی که سبب هراس صهیونیست‌های شهرک‌نشین در این مناطق شده است.

تاکنون ده‌ها هزار صهیونیست از ترس حملات مقاومت از شهرک‌های نزدیک مرزهای لبنان خارج شده‌اند.

این در حالی است که حملات موشکی و پهپادی حزب الله لبنان باعث وقوع آتش سوزی های بزرگی در شمال فلسطین اشغالی شده است.

به گزارش العالم، «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی و تندرو کابینه نتانیاهو دوشنبه شب با ابراز خشم از آتش سوزی ناشی از حمله موشکی حزب‌الله لبنان به شمال سرزمین‌های اشغالی گفت: آنچه در شمال اسرائیل جریان دارد، نشانه ورشکستگی ما است.

بن گویر همچنین با تهدید لبنان گفت: زمان آن فرا رسیده که کل لبنان در آتش سوخته شود.

در همین راستا، «یائیر لاپید» رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی نیز در واکنش به آتش سوزی گسترده گفت: شمال اسرائیل در حال سوختن است و با آن قدرت بازدارندگی اسرائیل نیز نابود می‌شود و این حکومتی است که هیچ راهبرد و استراتژی مشخصی ندارد.

وی افزود: دولت هیچ برنامه و طرحی برای روز پس از پایان جنگ در غزه ندارد، حتی آنها برنامه‌ای برای بازگشت دوباره ساکنان به شمال اسرائیل نیز ندارند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از وقوع آتش سوزی گسترده در شهرک صهیونیست نشین کریات شمونه در شمال سرزمین های اشغالی فسلطین بر اثر حملات موشکی حزب الله لبنان خبر دادند.

براساس این گزارش تاکنون در نتیجه شدت این آتش سوزی ۶ تن از جمله ۴ تن از گروه‌های آتش نشان زخمی شدند.

همچنین گزارش می رسد که آتش سوزی به یکی از پایگاه‌های رژیم صهیونیستی در منطقه «مرگلیوت» رسید و درحال گسترش در شمال سرزمین‌های اشغالی است.

حزب الله لبنان امروز اعلام کرد که با ده ها فروند موشک و پهپاد محل تجمع و تردد نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در مناطق صهیونیست نشین جلیل علیا و کریات شمونه در شمال سرزمین های اشغالی در نزدیکی مرز لبنان را هدف قرار داده است.

حزب‌الله در چندماه گذشته در پی جنایات هولناک رژیم صهیونیستی در نوار غزه و نسل‌کشی فلسطینیان در این منطقه، مواضع نظامی این رژیم را در شمال سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده است؛ موضوعی که سبب هراس صهیونیست‌های شهرک‌نشین در این مناطق شده است.

تاکنون ده‌ها هزار صهیونیست از ترس حملات مقاومت از شهرک‌های نزدیک مرزهای لبنان خارج شده‌اند.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی شیخ نعیم قاسم
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.