با کشته شدن این سه نظامی شمار نظامیان اسرائیلی کشته شده اعلام شده در جنگ غزه از هفتم اکتبر 2023 تا کنون به 630 نفر رسید که 282 نفر از آنها در حمله زمینی به نوار غزه کشته شدند.

به گزارش جماران به نقل از المیادین، ارتش رژیم اشغالگر اذعان کرد که دو نظامی اسرائیلی عضو لشکر «گفعاتی» در نبردهای نوار غزه  کشته شدند و 4 نظامی دیگر نیز زخمی شدند.

ارتش رژیم اشغالگر اذعان کرد که  این نظامیان در جنوب نوار غزه و در نبردهای شهر رفح کشته و زخمی شدند.

روز شنبه نیز ارتش اسرائیل به کشته شدن یک نظامی خود در  نبردهای شمال نوار غزه اذعان کرد.

با کشته شدن این سه نظامی شمار نظامیان اسرائیلی کشته شده اعلام شده در جنگ غزه از هفتم اکتبر 2023 تا کنون به 630  نفر رسید که 282 نفر از آنها در  حمله زمینی به نوار غزه کشته شدند.

این در حالی است که رسانه های اسرائیلی نبردهای شمال و جنوب نوار غزه را بسیار سخت توصیف کردند که تلفات سنگینی به ارتش رژیم اشغالگر وارد کرده است.

از سوی دیگر، سخنگوی گردان‌های القسام با اشاره به اینکه رژیم اشغالگر عامدانه اسرای خود را در غزه هدف قرار داده و می‌کشد اعلام کرد نتانیاهو مرگ نظامیان خود را که در جستجوی اجساد اسرای صهیونیست هستند، به معامله تبادل اسرا ترجیح می‌دهد.

«ابوعبیده» سخنگوی گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس شب گذشته در پیام جدیدی اعلام کرد: مقامات رژیم اشغالگر اسرائیل نظامیان خود را برای جستجوی استخوان‌های پوسیده برخی اسرای صهیونیست به کوچه پس کوچه‌های غزه می‌فرستند تا این نظامیان آنها در تابوت برگردند.

وی با اشاره به اینکه رژیم اشغالگر اسرای خود را عامدانه مورد هدف قرار داده و برخی از آنها را قبلاً کشته و اکنون نظامیانش را برای جستجوی اجساد آنها فرستاده تاکید کرد: «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی ترجیح می‌دهد نظامیان خود را در حالی که در جستجوی اجساد و استخوان‌های پوسیده اسرای صهیونیست هستند بکشد اما به سمت مبادله اسرا حرکت نکند؛ زیرا تبادل اسرا در راستای منافع سیاسی و شخصی نتانیاهو نیست.

این سخنان ابوعبیده بعد از آن بیان شد که اخیراً ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد یکی از نظامیان آن در جریان ماموریت یافتن جسد 3 اسیر اسرائیلی در غزه کشته شده است.

پیش از این نیز شماری از افسران و نظامیان صهیونیست در خلال تلاش برای یافتن اسرای صهیونیست در غزه منجر به مرگ برخی از این اسرا شده بودند و علاوه بر آن ارتش رژیم صهیونیستی بارها اسرای خود را در غزه در جریان بمباران‌ها به قتل رسانده است.

از سوی دیگر، درحالی که صهیونیست‌ها مدعی پیدا کردن جسد چند اسیر خود هستند «عزت الرشق» عضو ارشد دفتر سیاسی حماس در واکنش به این ادعاهای رژیم صهیونیستی اعلام کرد که اگر این ادعاها درست باشد عملاً دستاوردی برای رژیم صهیونیستی محسوب نمی‌شود.

این مسئول حماس تصریح کرد: اگر این ادعای اشغالگران صحت داشته باشد در واقع به معنای صحت وعده مقاومت است مبنی بر اینکه دشمن صهیونیستی هرگز نمی‌تواند اسرای خود را تحویل بگیرد؛ مگر اینکه به یک توافق کامل برای تبادل اسرا برسیم و یا این که صهیونیست‌ها اجساد اسرای خود را دریافت می‌کنند. اما ما همچنان بر عدم اعتماد خود به روایت اشغالگران تاکید می‌کنیم و همیشه می‌گوییم حرف آخر همان چیزی است که مقاومت می‌گوید.

«خلیل الحیه»، رئیس دفتر روابط اسلامی و عربی جنبش حماس نیز در این زمینه اظهار داشت: ما به‌دنبال توافقی هستیم که اسرای‌مان را در مقابل اسرای صهیونیستی آزاد کند. این در حالی است که دشمن صهیونیستی می‌خواهد اسرای خود را با زور نظامی آزاد کند؛ اما در بمباران‌ها باعث کشته شدن 70 درصد آنها شده است.

«سامی ابوزهری» از رهبران ارشد جنبش حماس هم در این زمینه با تأکید بر اینکه آزادی اسرای فلسطینی نیز ضمن شروط مقاومت قرار دارد و این اسرا باید طبق استانداردهایی که مقاومت مشخص می‌کند آزاد گردند، گفت: تا زمانی که رژیم اشغالگر شروط مقاومت را قبول نکند که مهمترین آنها توقف تجاوزات علیه غزه و فراهم شدن شرایط لازم برای بهبود زندگی مردم فلسطین در این منطقه است اسرای صهیونیست نزد مقاومت می‌مانند و رنگ روشنایی را نخواهند دید.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی جنگ غزه 2023

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.