درحالی که جنبش حماس فلسطین با تاکید بر اینکه جنایت اشغالگران در اردوگاه نورشمس بدون پاسخ نخواهد ماند، برای اعتصاب عمومی ضد صهیونیست‌ها در کرانه باختری فراخوان داده بود، سایر گروه‌های فلسطینی هم دست به اقدام مشابه زدند.

به گزارش جماران به نقل از العالم،  بعد از جنایت وحشیانه نظامیان صهیونیست در اردوگاه نورشمس در کرانه باختری، گروه‌های فلسطینی خواستار اعتصاب سراسری شده و بر لزوم تشدید همه اشکال مقاومت در برابر اشغالگران تاکید کردند.

بعد از 3 روز محاصره سنگین نظامیان رژیم اشغالگر علیه اردوگاه نور شمس در طولکرم واقع در کرانه باختری، صبح امروز منابع رسانه‌ای گزارش دادند که نیروهای دشمن به شکل جزئی از این اردوگاه عقب نشینی کرده‌اند.

خبرنگار المیادین از تداوم تنش‌ها در مناطق مختلف کرانه باختری خبر داده و اعلام کرد که به سمت یک جیپ نظامی ارتش صهیونیستی در رام‌الله تیراندازی شده است.

صهیونیست‌ها اعلام کردند که طی درگیری‌ها در اردوگاه نورشمس 8 نظامی اسرائیلی زخمی شدند.

از سوی دیگر هلال احمر فلسطین شب گذشته اعلام کرد که تعداد شهدای اردوگاه نورشمس در نتیجه تجاوزات وحشیانه نیروهای دشمن به 14 نفر رسیده است.

بر همین اساس درحالی که جنبش حماس فلسطین با تاکید بر اینکه جنایت اشغالگران در اردوگاه نورشمس بدون پاسخ نخواهد ماند، برای اعتصاب عمومی ضد صهیونیست‌ها در کرانه باختری فراخوان داده بود، سایر گروه‌های فلسطینی هم دست به اقدام مشابه زدند.

در همین راستا جنبش فتح با صدور بیانیه‌ای از مردم فلسطین خواست تا امروز یکشنبه دست به اعتصاب جامع و سراسری زده و درگیری و تقابل با اشغالگران را برای گرفتن انتقام خون شهدای طولکرم و نیز نوار غزه تشدید کنند.

این جنبش تاکید کرد که همه فرزندان ملت خود را به اتحاد و همبستگی و اعتصاب عمومی برای حمایت از مردم فلسطین در طولکرم و غزهِ عزیزمان دعوت می‌کنیم.

جنبش مجاهدین فلسطین هم شهادت رزمندگان فلسطینی در اردوگاه نورشمس در طولکرم را تسلیت گفته و تاکید کرد که جنایات کابینه راست‌افراطی رژیم اشغالگر در طولکرم و کرانه باختری، در چارچوب ادامه تجاوزات وحشیانه صهیونیست‌ها علیه نوار غزه و نیز ادامه تلاش‌های ناامیدانه دشمن برای شکستن اراده مقاومت و ملت فلسطین و از بین بردن آرمان آنهاست.

این جنبش فلسطینی سکوت و ناتوانی جامعه بین‌المللی در قبال جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین را محکوم و تاکید کرد که دولت آمریکا و متحدان غربی آن مسئول جنایات دشمن اشغالگر علیه مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری و سایر مناطق هستند.

جنبش مجاهدین فلسطین با انتقاد تند از سیاست‌های خائنانه تشکیلات خودگردان تاکید کرد: سیاست تسلیم و ذلتی که تیم «اسلو» در تشکیلات خودگردان پیش گرفته و سپس روند سازش با دشمن اشغالگر که برخی رژیم‌های عربی در آن افتاده‌اند، ارتش صهیونیستی و کابینه تروریستی آن را برای ارتکاب جنایات بیشتر ضد ملت فلسطین گستاخ‌تر می‌کند.

این جنبش در ادامه از همه مردم فلسطین در کرانه باختری و قدس اشغالی و اراضی اشغالی 1948 خواست تا یک انتفاضه جامع و سراسری علیه رژیم فاشیست و وحشی صهیونیستی به راه بیاندازند و با مردم و مقاومت غزه در جهاد ضد اشغالگران، همراه شوند.

جنبش مذکور فلسطین با تاکید بر اینکه هیچ گزینه‌ای جز مقاومت و مبارزه در برابر دشمن اشغالگر وجود ندارد از همه مولفه‌ها و گروه‌های فلسطینی و هرکسی که می‌تواند سلاح حمل کند نیز خواست تا سلاح‌های خود را به سمت اشغالگران نازی نشانه بگیرند و اشکال تقابل با صهیونیست‌های جنایتکار را که به انسانیت و زمین و مقدسات تجاوز می‌کنند، تشدید کنند.

گردان‌های شهداء الاقصی (شاخه نظامی جنبش فتح) هم امروز صبح اعلام کرد که رزمندگان آن توانستند امروز ایست بازرسی‌های دشمن را در کرانه باختری با گلوله‌های سنگین هدف قرار دهند و تلفات سنگینی به نیروهای دشمن وارد کردند.

در بیانیه گردان‌های شهداء الاقصی آمده است که این عملیات‌ها ضد دشمن صهیونیستی ادامه دارد.

از طرف دیگر «عبدالرحمن شدید» از رهبران حماس در گفت‌وگو با المیادین اعلام کرد که تجاوزات اسرائیل در کرانه باختری با هدف قتل عام فلسطینی‌ها و تخریب زیرساخت‌ها در کرانه باحتری است.

وی افزود که رژیم اشغالگر هم‌زمان با حملات وحشیانه شهرک‌نشینان به روستاها و شهرهای فلسطینی، راه‌های مواصلاتی شهرهای کرانه باختری را قطع کرده است.

این رهبر حماس تصریح کرد که فراخوان امروز ما برای بسیج عمومی و تقابل با توطئه اشغالگران در کرانه باختری و مسجدالاقصی است.

وی گفت که آمریکا با پول و سلاح از اشغالگران حمایت می‌کند تا سلطه صهیونیست‌ها بر ملت فلسطین را تحمیل کند.

پیش از این در پی جنایت صهیونیست‌ها در یورش به اردوگاه نور شمس در طولکرم و به شهادت رساندن 14 فلسطینی جنبش حماس خواستار اعتصاب عمومی در کرانه باختری شد و تاکید کرد که ما از مردم خود در کرانه باختری می‌خواهیم که یکشنبه به اعتصاب عمومی متعهد شوند و همه میدان‌ها و نقاط رویارویی را به زبانه آتش در برابر اشغالگری تبدیل کنند و سلاح ها را به سمت اشغالگری و شهرک نشینان جنایتکار آن نشانه بگیرند.

در این بیانیه خطاب به صهیونیست‌ها آمده است: جنایت صهیونیست‌ها امنیت را برای اشغالگران به ارمغان نخواهد آورد و مقاومت مردم ما نسل به نسل تا تحقق پیروزی و آزاد سازی اراضی اشغالی ادامه خواهد داشت.

 

شهادت 483 فلسطینی در کرانه باختری از هفتم اکتبر تا کنون 

مردم کرانه باختری از ابتدای جنگ غزه با حداکثر وسع خود به میدان آمده‌اند و طبق گزارش وزارت بهداشت فلسطین تاکنون 483 شهید تقدیم کرده‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از 7 اکتبر 2023 و آغاز جنگ در غزه تاکنون 483 نفر نیز در مناطق مختلف کرانه باختری به شهادت رسیده‌اند.

مبارزه مسلحانه جوانان فلسطینی به خصوص در استان‌های شمال کرانه باختری از جمله جنین، نابلس و طولکرم موجب شده است تا ارتش اسرائیل بخشی از ظرفیت خود را برای کنترل اوضاع این مناطق به کار گیرد.

در آخرین تحولات کرانه باختری طی یورش نظامیان اسرائیلی به اردوگاه نورشمس در دو روز گذشته تاکنون 14 جوان فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

در این راستا جنبش فتح در بیانیه‌ای از ساکنان مناطق شمالی کرانه باختری خواست روز یکشنبه در اعتراض به یورش گسترده نظامیان اسرائیلی به شهر طولکرم به خصوص اردوگاه «نورشمس» و جنایات اشغالگران در غزه، ضمن اعتصاب سراسری به مقابله گسترده با صهیونیست‌ها برخیزند.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.