رژیم اشغالگر طی 24 ساعت گذشته 4 جنایت در نوار غزه مرتکب شد که در نتیجه آن 42 فلسطینی دیگر شهید شدند و 63 فلسطینی نیز زخمی شدند.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که رژیم اشغالگر طی 24 ساعت گذشته 4 جنایت در نوار غزه مرتکب شد که در نتیجه آن 42 فلسطینی دیگر شهید شدند و 63 فلسطینی نیز زخمی شدند.

به گفته وزارت بهداشت نوار غزه شمار شهدای نوار غزه از ابتدای جنگ علیه این منطقه محاصره شده در هفتم اکتبر تا کنون به 34هزار و 12 شهید و شمار زخمی ها نیز به 76هزار و 833 نفر رسید.

وزارت بهداشت نوار غزه همچنین تأکید کرد که شمار زیادی از قربانیان این تجاوز وحشیانه همچنان زیر آوار هستند و تیم های امدادرسانی نمی توانند خود را به آنها برسانند.

این در حالی است که هزاران فلسطینی نیز طی این مدت توسط رژیم اشغالگر به اسارات گرفته و روانه زندان شده اند.

در همین زمینه باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد هم اکنون حدود 9500 اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی حضور دارند که در میان آنها 80 زن و بیش از 200 کودک مشاهده می‌شود در حالی که این اسرا در معرض تعرضات شدید و جنایات ضد بشری قرار دارند.

 این مرکز فلسطینی با انتشار گزارشی به مناسبت 17 آوریل روز اسیر فلسطین افزود این تعداد از اسرا شامل هزاران اسیر نوار غزه نمی‌شود که در معرض ربایش قرار گرفته‌اند.

شهادت اسرای آزاد شده از اقدامات خشن علیه فلسطینیان دستگیر شده در غزه حکایت دارد که از جمله آنها دستبد زدن‌های طولانی، ضرب و شتم، تهدید به قتل و اجبار برخی از آنها به پارس کردن مانند سگ و ناسزا گفتن به مقاومت است.

بر اساس اطلاعات این گزارش از 7 اکتبر تاکنون 66 خبرنگار بازداشت شده‌اند که همچنان 45 نفر از آنها در بازداشت هستند. همچنین 23 نفر از خبرنگار زندانی در شرایط بازداشت موقت به سر می‌برند و با این حساب بیش از 5168 نفر در چنین شرایطی هستند که در میان آنها زنان و کودکان نیز مشاهده می‌شود.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ده‌ها مورد شهادت ثبت شده توسط موسسات مسئول در زمینه اسرای زندان‌های رژیم اشغالگر و اسرای آزاد شده از این زندان‌ها بر این واقعیت تاکید دارند که اسرای با شدیدترین و بدترین شرایط در تاریخ اسرای فلسطینی مواجه هستند چرا که با شکنجه و سرکوب و اقدامات انتقاجویانه گسترده دست و پنجه نرم می‌کنند که سرنوشت هزاران اسیر را تحت شعاع قرار داده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی جنگ غزه 2023
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.