این موسسه تاکید کرد افزایش اخیر سطح درگیری با ایران عملاً خطرات ژئو سیاسی را برای رژیم صهیونیستی شدت بخشیده است.

به گزارش جماران به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، موسسه بین المللی اعتبارسنجی آمریکایی «استاندارد اند پورز» امروز جمعه از کاهش رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی خبر داد. این موسسه تاکید کرد این روند نزولی در پی خطرات رو به افزایش ناشی از حمله ایران به اراضی اشغالی اتفاق افتاده که باعث منفی شدن آینده آن شده است.

 این موسسه آمریکایی در بیانیه‌ای اعلام کرد: انتظار می‌رود کسری بودجه امسال دولت اسرائیل به 8 درصد تولید ناخالص داخلی سال 2024 افزایش یابد و دلیل اصلی آن افزایش بودجه دفاعی است.

این موسسه تاکید کرد افزایش اخیر سطح درگیری با ایران عملاً خطرات ژئو سیاسی را برای رژیم صهیونیستی شدت بخشیده است.

یاهلی روتنبرگ حسابرس کل وزارت دارایی رژیم صهیونیستی اعلام کرد کاهش رتبه اعتباری بلند مدت این رژیم در گزارش اخیر «استاندارد اند پورز» با حمله موشکی ایران ارتباط دارد.

کاهش رتبه اعتباری رژیم صهیونیستی در شرایطی است که اقتصاد این رژیم از 7 اکتبر و آغاز حمله به نوار غزه رو به فرسایش بوده در حالی که ادعای تاب‌ آوری در برابر تاثیرات جنگ را داشته است. این شرایط اقتصادی همچنین در سایه ادامه حملات نیروهای ارتش یمن به کشتی‌های مرتبط با رژیم اشغالگر در دریای سرخ، باب المندب و اقیانوس هند، افزایش هزینه‌های دولت، کاهش واردات و صادرات، تعطیلی کارخانه‌ها و نابودی بخش گسترده‌ای از گردشگری داخلی و خارجی اتفاق افتاده است.

بحران اقتصادی در اراضی اشغالی از جنبه‌های مختلفی خود را نشان داده که از جمله آنها کاهش مداوم ارزش شِکل و کاهش رتبه اعتباری رژیم اشغالگر در موسسه آمریکایی مودیز است که در گزارش‌های اقتصادی رسانه‌های صهیونیستی به طور مفصل مورد بررسی قرار گرفته است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.