در نتیجه حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه از 7 اکتبر 2023 تا کنون، 33 هزار و 970 فلسطینی از جمله حداقل 14 هزار و 500 کودک و 9 هزار و 560 زن شهید و 76 هزار و 770 نفر نیز زخمی شدند.

به گزارش جماران به نقل از آناتولی، سخنگوی یونیسف اعلام کرد که بیش از 14 هزار کودک فلسطینی طی حملات اسرائیل به نوار غزه کشته(شهید) شده‌اند.

جیمز الدر، سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل متحد «یونیسف» در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: بیش از 14 هزار کودک فلسطینی طی حملات رژیم اسرائیل در نوار غزه کشته(شهید) شده‌اند.

الدر با اشاره به گزارش‌ها مبنی بر کشته شدن بیش از 14 هزار دختر و پسر در غزه گفت: شاید باید کاری انجام دهیم. البته این "چیزی" حمله نظامی به رفح نیست بلکه آتش‌بس فوری است.

گفتنی است، در نتیجه حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه از 7 اکتبر 2023 تا کنون، 33 هزار و 970 فلسطینی از جمله حداقل 14 هزار و 500 کودک و 9 هزار و 560 زن شهید و 76 هزار و 770 نفر نیز زخمی شدند.

این د رحالی است که جنگ در غزه در حالی وارد وارد صد و نود ششمین روز خود شد که توپخانه ارتش رژیم اشغالگر از سحرگاه امروز حملاتی را به شرق رفح در جنوب باریکه غزه آغاز کرده است.

طی ساعات اخیر مناطق الشوکه، صوفا و اطراف منطقه المطار و النهضه هدف حملات توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

همزمان با این حملات، پهپادهای جاسوسی اسرائیلی هم در ارتفاعات کم در آسمان مناطق مختلف رفح به پرواز درآمدند.

امروز نیز گردان های قدس اعلام کرد نیروها و ادوات جنگی اشغالگران اسرائیلی را در شرق و جنوب شهر غزه با موشک‌های 107 هدف قرار داده است.

همچنین امروز - جمعه - کرانه باختری نیز شاهد درگیری هایی بود؛ در همین راستا، منابع محلی اعلام کردند جوانی فلسطینی در اردوگاه نور شمس در شرق طولکرم به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر اسرائیلی به شهادت رسیده است.

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد در درگیری‌های امروز در اردوگاه نور شمس در شرق طولکرم، 4 نظامی اسرائیلی زخمی شدند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی جنگ غزه 2023
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.