ایران چندین موشک بالستیک دوربرد را از پایگاه‌های مختلف در خاک ایران به سمت اسرائیل شلیک کرد اما در این عملیات از همه انواع موشک‌های خود استفاده نکرد.

به گزارش جماران، المیادین نوشت: اوری ویالکوف، محقق متخصص در جنگ‌های «اسرائیل» روز چهارشنبه فاش کرد که ارتش اشغالگر اسرائیل جزئیات مربوط به آخرین حملات تلافی‌جویانه ایران علیه اهداف اسرائیل در فلسطین اشغالی را کمتر گزارش کرده است.

ویالکوف به روزنامه اسرائیلی معاریو گفت که عملیات «وعده صادق» ایران شاهد پرتاب تقریباً 185 پهپاد «شاهد 136» و  «شاهد 238» بود که می‌تواند تا 500 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد.

این محقق با بیان اینکه نیروهای ایرانی ده‌ها موشک کروز و حدود 110 موشک بالستیک شلیک کردند، خاطرنشان کرد: ارتش آمریکا با استفاده از ناوشکن‌های آمریکایی مجهز به سامانه دفاع موشکی ، حداقل 6 فروند موشک را رهگیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: ایران چندین موشک بالستیک دوربرد را از پایگاه‌های مختلف در خاک ایران به سمت اسرائیل شلیک کرد، اما در این عملیات از همه انواع موشک‌های خود استفاده نکرد.

به گفته ویالکوف، ایران حدود 3000 موشک بالستیک دارد و حدود 800 تا 1000 موشک دارای بردی است که می تواند به سرزمین های اشغالی برسد.

برخی از موشک های مورد استفاده ایران در حملات تلافی جویانه خود علیه اسرائیل عبارتند از: خیبر، عماد و قدر. این محقق خاطرنشان کرد: ایرانی ها از موشک های پیشرفته تری مانند «سجیل» با برد 2500 کیلومتر و کلاهک 1500 کیلوگرم یا «خرمشهر» موشک با برد 2000 کیلومتر استفاده نکردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.