ارتش رژیم اشغالگر اذعان کرد که یک نظامی دیگر این رژیم در نبردهای جنوب نوار غزه کشته شد.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، ارتش رژیم اشغالگر اذعان کرد که یک نظامی  دیگر این رژیم در نبردهای جنوب نوار غزه کشته شد.

این نظامی عضو یگان ایغوز در ارتش رژیم اشغالگر بوده است.

 همچنین ارتش رژیم اشغالگر اذعان کرد که 16 نظامی این رژیم در نبردهای جنوب نوار غزه زخمی شدند که حال 6 نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

با کشته شدن این نظامی اسرائیلی شمار نظامیان کشته شده اعلام شده اسرائیل در جنگ غزه از هفتم اکتبر سال 2023 تا کنون به 598 نظامی رسید که از این تعداد 255 نفر در جنگ زمینی از 27 اکتبر تا کنون در غزه کشته شدند.

همچنین شمار زخمی های ارتش رژیم اشغالگر به بیش از 3180نفر رسیده است.

در همین حال، روزنامه یدیعوت احارانوت نوشت که از نظر دولت بایدن، ارتش «اسرائیل» توانایی لازم را برای جابه‌جایی و استقرار آوارگان رفح ندارد.

روزنامه یدیعوت احارانوت نوشت که در جریان سفر اخیر یو آو گالانت، وزیر جنگ اسرائیل به واشنگتن، مقامات آمریکا به تندی از این رژیم انتقاد کرده‌اند.

یوآو گالانت یکشنبه 24 مارس به آمریکا رفت تا ضمن دریافت هرچه بیشتر سلاح از واشنگتن، دولت بایدن را با عملیات زمینی در رفح همراه کند.

این روزنامه با بیان اینکه فضای حاکم بر این دیدار حاوی عبارت‌های تند علیه اسرائیل بود؛ افزود: «به اعتقاد دولت بایدن، دست و پای نتانیاهو یا از لحاظ اداری بسته است یا اینکه او واقعا قصدی برای انجام کار درست ندارد».

یدیعوت احارانوت نوشت: «واشنگتن اعتماد خود را به اینکه اسرائیل بتواند دست به یک عملیات پیچیده در رفح بزند و هزاران آواره را جا‌به‌جا کند، از دست داده است».همچنین یک مقام آمریکایی نیز به این روزنامه گفت: «دولتی که نمی‌تواند 50 کامیون حامل مواد غذایی را به سلامت به شمال غزه برساند، هرگز توانایی جا‌به‌جایی و استقرار حدود یک میلیون نفر را نخواهد داشت».

در این راستا دولت آمریکا روز دوشنبه به قطعنامه شورای امنیت درباره آتش‌بس در غزه رأی ممتنع داد و مانع تصویب آن نشد؛ به نشانۀ اعتراض به این اقدام آمریکا، نخست وزیر اسرائیل نیز سفر از قبل پیش‌بینی شده یک هیئت بلندپایه اسرائیلی به واشنگتن را لغو کرد.

با این حال یوآو گالانت در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از ملاقات با وزیر دفاع آمریکا و رئیس سازمان سیا گفت که اسرائیل و آمریکا در ٩٩ درصد موارد با یکدیگر منافع مشترک دارند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی جنگ غزه 2023
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.