شمار قربانیان حملات اسرائیل به غزه به 32 هزار و 552 نفر و شمار مجروحان نیز به 74 هزار و 980 نفر افزایش یافته است.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، وزارت بهداشت فلسطین در غزه آخرین آمار شهدای حملات 174 روزه  رژیم اسرائیل به نوار غزه محاصره شده  را 32 هزار و 552 شهید اعلام کرد.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در حملات ارتش رژیم اشغالگر به این منطقه طی 24 ساعت گذشته 62 فلسطینی شهید و 91 تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

براساس این بیانیه، شمار قربانیان حملات اسرائیل به غزه به 32 هزار و 552 نفر و شمار مجروحان نیز به 74 هزار و 980 نفر افزایش یافته است.

در این بیانیه با اشاره به وجود اجساد زیر آوارها و کنار جاده‌ها تصریح شد که تیم‌های پزشکی و مسئولان دفاع مدنی به‌دلیل ممانعت نیروهای اسرائیل ینمی‌توانند به اجساد برسند.

 سازمان جهانی بهداشت: تنها 10 بیمارستان غزه نیمه فعال هستند

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت تنها 10 بیمارستان نوار غزه آن هم به صورت نیمه فعال در حال ارائه خدمات هستند.

​​​​​​​تدروس ادهانوم گبریسوس، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با انتشار مطلبی در شبکه های اجتماعی، گفت تنها 10 بیمارستان نوار غزه آن هم به صورت نیمه فعال در حال ارائه خدمات هستند.

گبریسوس در این باره نوشت: هم اکنون تنها 10 بیمارستان از 36 بیمارستان نوار غزه به صورت نیمه فعال خدمات درمانی ارائه می‌کنند.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت همچنین با تاکید بر شرایط دشوار حاکم بر نظام بهداشتی در نوار غزه، اعلام کرد که فعالیت بیمارستان امل در شهر خان یونس در جنوب نوار غزه نیز به دلیل حملات شدید اسرائیل از 26 مارس متوقف شده است.

 

سازمان ملل: 1.1 میلیون نفر در غزه در معرض ناامنی شدید غذایی قرار دارند

سازمان ملل متحد اعلام کرد که 1.1 میلیون نفر در نوار غزه در معرض ناامنی شدید غذایی قرار دارند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد «اوچا» طی پیامی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که 1.1 میلیون نفر در غزه در معرض ناامنی شدید غذایی قرار دارند.

در این پیام به عدم وجود جایگزین برای توزیع کمک‌های بشردوستانه کافی از راه زمینی برای افراد بیشتر به‌ویژه در شمال غزه اشاره شده و آمده است: محدودیت‌های دسترسی (توسط رژیم اسرائیل) ادامه دارد و زمان رو به اتمام است. بیش از 1.1 میلیون نفر در غزه در معرض ناامنی شدید غذایی قرار دارند. 


 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی جنگ غزه 2023

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.