جسد الکسی ناوالنی، رهبر مخالفان روسیه که روز جمعه ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) به طور ناگهانی و غیرمنتظره در زندان درگذشت، به مادرش تحویل داده شد.

به گزارش جماران، بیش از یک هفته پس از اعلام خبر درگذشت الکسی ناوالنی در زندان دور افتاده‌ای در شمال روسیه و پیگیری‌های تقریبا روزانه مادر او برای تحویل جسد پسرش، سرانجام نزدیکان او روز شنبه خبر دادند که جسد این چهره منتقد به مادرش تحویل داده شد.

کرا یارمیش، سخنگوی آقای ناوالنی روز شنبه در صفحه اجتماعی ایکس نوشت که جسد الکسی ناوالنی، رهبر مخالفان روسیه که روز جمعه ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) به طور ناگهانی و غیرمنتظره در زندان درگذشت، به مادرش تحویل داده شد.

خانم یارمیش گفت که هنوز معلوم نیست که آیا مقامات کرملین اجازه می‌دهند مراسم خاکسپاری «مطابق میل خانواده او و آنطور که شایسته الکسی است» برگزار شود یا نه.

چرا در تحویل جسد تعلل ‌شد؟

یولیا ناوالنایا، همسر الکسی ناوالنی در ویدئویی که در روز دوشنبه در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده بود، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را به قتل همسرش متهم کرد و مدعی شد که امتناع مقامات از تحویل جسد به مادرشوهرش بخشی از سیاست پنهان کاری کرملین است.

خانم ناوالنایا در مورد تعلل مقامات روسیه در تحویل جسد همسرش گفته بود که «آن‌ها بزدلانه و بدجنسانه جسد او را پنهان کردند و از تحویل آن  امتناع ورزیدند تا منتظر ناپدید شدن اثرات سم باشند.» به این معنی که خانم ناوالنایا معتقد است همسرش ممکن است با یک عامل اعصاب مانند نوویچوک کشته شده باشد.

کرا یارمیش، سخنگوی ناوالنی نیز پیش‌تر گفته بود که بالاترین نهاد تحقیقات جنایی در روسیه به مادر آقای ناوالنی «لیودمیلا ناوالنایا» اطلاع داده است که تحقیقات رسمی در مورد علت مرگ ناوالنی به زمان بیشتری نیاز دارد. 

خانم یارمیش در عین حال نوشت که مقامات مسئول «دروغ می گویند، برای خودشان زمان می‌خرند و حتی این موضوع را پنهان نمی‌کنند.»

کرا یارمیش از همه کسانی که پیگیر بازگرداندن جسد او بودند تشکر کرد. او نوشت: «تدفین هنوز برگزار نشده است.»

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی الکسی ناوالنی
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.