در حال حاضر بیش از یک میلیون و پانصد هزار فلسطینی در شهر«رفح» در جنوب نوار غزه به سر می برند و هر گونه عملیات نظامی علیه آن به مثابه صدور حکم اعدام برای آنهاست.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره سخنگوی  هلال احمر نوار غزه به الجزیره گفت که در حال حاضر بیش از یک میلیون و پانصد هزار فلسطینی در شهر«رفح» در جنوب نوار غزه به سر می برند و هر گونه عملیات نظامی علیه آن به مثابه صدور حکم اعدام برای آنهاست.

این سخنگو افزود که رژیم اشغالگر به عمد تیم های هلال احمر را می کشد یا بازداشت می کند.

همچنین در پی پیدا شدن پیکرهای دو امداد رسان و «هند رجب» دختربچه فلسطینی گرفتار به همراه پنج تن از اعضای خانواده اش بعد از گذشت 12 روز بی خبری از آنها و  قطع شدن تماس با آنها در شهر غزه این سخنگو تأکید کرد که امداد رسانان با هماهنگی سازمان های بین المللی برای نجات این دختربچه اقدام کرده بودند.

هلال احمر نوار غزه تأکید کرد که پیکرهای دو امدادگر که دوازده روز پیش برای نجات هند رفته بودند و تماس با آنها قطع شده بود را پیدا کرده است.

هلال احمر تأکید کرد که نیروهای اشغالگر به عمد خودروی امدادگران را در فاصله چند متری خودروی خانواده دختربچه فلسطینی که همه اعضای خانواده به شهادت رسیده بودند را مورد هدف قرار داده است.

این فاجعه زمانی رخ داد که تانک های اسرائیلی در اطراف  «میدان المالیه» در منطقه «تل الهوی» در جنوب غرب شهر غزه یک خودروی غیرنظامی متعلق به «بشار حماده» به همراه همسرش و فرزندانش(محمد11 ساله، لیان 14 ساله، رغد 13 ساله و برادر زاده اش هند) را هدف قرار دادند.

لیان زمانی که داشت با تلفن با تیم هلال احمر برای درخواست کمک صحبت می کرد به شهادت رسید و هند داخل خودرو در محاصره تانک ها و سربازان اسرائیلی ماند.

از سوی دیگر، حملات رژیم اشغالگر به مناطق مختلف باریکه غزه و کرانه باختری درحالی امروز (شنبه) وارد 127 مین روز خود شده است که این رژیم در تازه ترین حملات جنایتکارانه خود 18 شهروند فلسطینی را در رفح غزه به خاک و خون کشید.

بنابر این گزارش، رژیم صهیونیستی بامداد امروز با هدف قرار دادن دو ساختمان در محله «النصر» واقع در «رفح» در جنوب غزه دست کم 18 شهروند فلسطینی را به شهادت رساند و ده ها نفر دیگر را زخمی کرد.

در همین حال «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به ارتش دستور داده طرحی برای تخلیه جمعیت از رفح و همچنین نابود کردن چهار گردان باقی‌مانده حماس ارائه کند.

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد، نتانیاهو به آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده است که عملیات زمینی در رفح ظرف ۲ هفته آینده آغاز خواهد شد.

بر اساس این گزارش، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار نابودی گردان‌های نظامی حماس در رفح تا قبل از ماه رمضان شده است.

از سوی دیگر منابع خبری گزارش دادند، هیات حماس که برای مذاکره با طرف‌های مصری و قطری برای توقف جنگ غزه به مصر سفر کرده بود، قاهره را ترک کرده است.

خبرگزاری سما فلسطین به نقل از یک مقام حماس که نامش ذکر نشده، هیات حماس ساعاتی پیش قاهره را ترک کرده و منتظر پاسخ رژیم صهیونیستی است.

به گفته این مقام، اختلافات داخلی کابینه رژیم صهیونیستی موجب شده تا موضعی واضح و روشن در مذاکرات قاهره اتخاذ نشود.

هیات حماس برای مذاکره با طرف‌های واسطه در قاهره برای بررسی موضع این جنبش پیرامون طرح نشست پاریس برای توقف جنگ غزه، آتش بس و تبادل اسرا به مصر سفر کرده بود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.