روسیه با 35 پهپاد و دو موشک به به زیرساخت های غیرنظامی و نظامی در نزدیکی جبهه و دیگر مناطق اوکراین حمله کرده است.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، اوکراین امروز سه شنبه اعلام کرد که روسیه با 35 پهپاد و دو موشک به به زیرساخت های غیرنظامی و نظامی در نزدیکی جبهه و دیگر مناطق اوکراین حمله کرده است. این در حالی است که روسیه اعلام کرد که در حمله اوکراین به دونتسک 3 نفر کشته شدند و سه نفر دیگر نیز زخمی شدند.

نیروی هوایی اوکراین در تلگرام اعلام کرد که سامانه های دفاع هوایی اوکراین 15 پهپاد از 35 پهپاد روسی را منهدم کرد.

سرنوشت بقیه پهپادها که منهدم نشدند یا دو موشکی که نیروی هوایی روسیه اعلام کرد که از سامانه های زمین به هوا شلیک کرده است مشخص نیست.

در مقابل، «دنیس پوشیلین» رئیس جمهور گمارده روسیه در دونتسک در شرق اوکراین اعلام کرد که در حمله ارتش اوکراین به دونتسک بزرگترین شهر منطقه دونباس اشغال شده توسط روسیه 3 نفر کشته شدند و 3 نفر دیگر نیز زخمی شدند. این حمله روز دوشنبه رخ داده است.

دونتسک در 20 کیلومتری جبهه وقاع شده است و تحت کنترل جدایی طلبان هوادار روسیه است که مسکو از سال 2014 تا کنون آنها را هدایت می کند.از آن زمان به بعد ارتش اوکراین به شکل مرتب آن را گلوله باران می کند.

در 21 ژانویه کنونی در حمله ای که مسکو آن را به اوکراین نسبت داد 27 نفر کشته شدند و 25 نفر دیگر نیز زخمی شدند. این تلفات بیشترین تلفات این شهر از فوریه 2022 تا کنون به شمار می رود.

در اراضی روسیه نیز  «ویاچسلاو گلادکوف» فرماندار منطقه «بیلگورود» روسیه تأکید کرد که در حمله روز دوشنبه ارتش اوکراین به «موکرایا اورلوفکا» یک زن روس زخمی شد.

 

زلنسکی: خطر جنگ جهانی سوم وجود دارد

رئیس جمهور اوکراین روز سه شنبه با تقاضای کمک بیشتر ازغرب گفت که حمله روسیه به اعضای ناتو منجر به جنگ جهانی سوم می‌شود.

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین روز سه شنبه خواستار حمایت نظامی قوی‌تر از کشورهای غربی شد و هشدار داد که اگر اوکراین نتواند روسیه را شکست دهد، احتنمال وقع جنگ جهانی سوم وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» زلنسکی در گفت‌وگو با شبکه «آی آردی» آلمان گفت که ا«ولاف شولتز» صدراعظم آلمان ماهیت واقعی تهدید را بهتر درک کرده و شروع به افزایش حمایت نظامی خود کرده است».

زلنسکی گفت:«تصور من این است که شولتز فهمیده است که پوتین فقط یک نام نیست، بلکه یک تهدید است و فقط تهدید برای اوکراین نیست».

بر اساس این گزارش، در ماه‌های گذشته مخالفت‌ها با کمک‌های نظامی به اوکراین افزایش یافته است. با آنکه اعضای کنگره امریکا کماکان خواستار تداوم حمایت از اوکراین هستند، اما آنها توافق بر سر ارسال تسلیحات بیشتر را متوقف کرده‌اند. ناکامی ارتش اوکراین در کسب دستاوردهای نظامی در جریان ضدحمله اخیر این کشور از جمله دلایل افزایش مخالفت‌ها با ارسال کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین قلمداد می‌شود.

او گفت:«شولتز احساس می‌کند که اگر ما مقاومت نکنیم، روسیه به آلمان نزدیک‌تر خواهد شد و کشورهای اروپایی وبالتیک می‌توانند هدف بعدی روسیه پس از اوکراین باشند».

رئیس جمهور اوکراین افزود:«شولتز می‌داند که چنین خطری وجود دارد و آن قطعاً جنگ جهانی سوم است. اگر روسیه به این اعضای ناتو ضربه بزند، در هر صورت به معنای آغاز جنگ جهانی سوم است».

زلنسکی از کشورهای غربی خواست حمایت خود را از اوکراین افزایش دهند و گفت که انتظار دارد آلمان در زمینه حمایت نظامی از کشورش در اروپا نقش رهبری ایفا کند.

«دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین اظهار داشته که اتحادیه اروپا و ناتو ده‌ها میلیارد دلار تسلیحات به اوکراین ارسال کرده‌اند.

وی گفت:«می‌دانیم که اروپا، ناتو و آمریکا ده‌ها میلیارد دلار تسلیحات به اوکراین داده‌اند، اما ارسال تسلیحات به اوکراین نمی‌تواند اساسا چیزی را تغییر دهد.»

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.