رژیم اسرائیل طی 45 روز اول جنگ علیه غزه بیش از 22هزار بمب آمریکایی که واشنگتن به این رژیم داده است را بر سر نوار غزه فرو ریخته است.

به گزارش جماران، روزنامه واشنگتن پست نوشت که رژیم اسرائیل طی 45 روز اول  جنگ علیه غزه بیش از 22هزار بمب آمریکایی که واشنگتن به این رژیم داده است را بر سر  نوار غزه فرو ریخته است.

این روزنامه در ادامه نوشت که سلاح های آمریکایی نقش اساسی در جنگ علیه غزه ایفا کرده است و کنگره در جریان حجم تسلیح رژیم اسرائیل قرار گرفته است.

این روزنامه در ادامه نوشت  که مسئولان آمریکایی گفتند که واشنگتن در زمان مناسب  ارزیابی ای درباره پایبندی رژیم اسرائیل به قوانین جنگ انجام نمی دهد.

در همین حال، پنتاگون اعلام کرد دولت بایدن بدون ارجاع به کنگره، از اختیارات اضطراری برای فروش 14 هزار گلوله تانک به رژیم صهیونیستی استفاده کرده است.

پنتاگون تاکید کرد که وزارت امور خارجه آمریکا از اختیارات اضطراری به موجب قانون نظارت بر صادرات سلاح استفاده کرده است.

وزارت دفاع آمریکا بیان کرد که بلینکن توضیحات مفصلی به کنگره در رابطه با ضرورت ارسال فوری گلوله‌های تانک برای "اسرائیل" ارائه داده است.

لازم به ذکر است که آمریکا از آغاز جنگ در غزه به طور قاطع به حمایت از رژیم اشغالگر صهیونیستی برخواسته و جدای از ارسال تسلیحات و تجهیزات پیشرفته جنگی به ویژه بمب های سنگرشکن برای صهیونیست ها، حتی هواپیماهای جاسوسی خود را هم برای کمک به این رژیم به اراضی اشغالی فرستاده و اقدام با جاسوسی در آسمان نوار غزه می کند.

آمریکا دو روز پیش مجددا قطعنامه شورای امنیت برای آتش بس فوری در غزه را وتو کرد تا این رژیم بیش از پیش به جنایات وکشتار غیرنظامیان فلسطینی در غزه ادامه دهد.

در تحولی دیگر، خبرگزاری اسپوتنیک طی گزارشی با اشاره به استانداردهای دوگانه کاخ سفید در قبال جنایات رژیم صهیونیستی در غزه نوشت: تنها ساعاتی پس از وتو قطعنامه شورای امنیت برای آتش بس در غزه توسط آمریکا، پنتاگون با فروش مهمات به رژیم صهیونیستی ۱۰۶ میلیون دلار سود کرد.

 کاخ سفید به تازگی اعلام کرد که از یک ماده «اضطراری» برای تسریع در فروش سلاح به رژیم صهیونیستی استفاده می کند. این اقدام تنها چند ساعت بعد از آن صورت گرفت که ایالات متحده تنها کشوری بود که قطعنامه آتش بس غزه در سازمان ملل را وتو کرد و انتقادهای گسترده ای را برانگیخت.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از جاش پل مقام سابق وزارت خارجه آمریکا نوشت: با توجه به وتوی قطعنامه سازمان ملل از سوی آمریکا و تامین سریع این تسلیحات مرگبار به (رژیم) اسرائیل، صداقت ادعاهای تکراری آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا درباره این که کشورش به دنبال کاهش تلفات غیرنظامیان در عملیات اسرائیل در غزه است، زیر سوال می رود.

این مقام آمریکایی که قبل از استعفا در اکتبر (مهر) گذشته در زمینه فروش سلاح در وزارت خارجه آمریکا فعالیت می کرد، در نامه ای «مصالحه اخلاقی» دولت جو بایدن و حمایت آن از رژیم «آپارتایدی» اسرائیل را محکوم کرد.

به نوشته اسپوتنیک، به نظر می رسد اقدام جدید کاخ سفید جنجال هایی را برانگیزد زیرا ۱۳ سناتور دموکرات آمریکا اعلام کرده‌اند که در حال تهیه پیش نویس قانونی برای ایجاد شروطی در انتقال سلاح در آینده با هدف جلوگیری از «جنایات جنگی» هستند.

جنایات رژیم صهیونیستی در غزه به انتقاد مقامات بین المللی مختلفی منجر شده و به تازگی روسیه هشدار داد انتقال آب به تونل های زیرزمینی در غزه به مثابه جنایت جنگی است.

تحلیلگران دیگری نیز به همدستی و تبانی آمریکا در ارتکاب جنایت علیه بشریت در صورت محاکمه مقامات صهیونیستی اشاره کرده اند.

پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت بایدن از اختیارات اضطراری خود برای ارسال ۱۴ هزار گلوله تانک به ارزش ۱۰۶.۵ میلیون دلار به (رژیم) اسرائیل، بدون تائید کنگره و سنای این کشور استفاده کرده است.

بلینکن وزیر خارجه آمریکا روز جمعه به کنگره اطلاع داد که از اختیارات تفویض شده خود برای ارسال فوری این ۱۴ هزار گلوله تانک به اسرائیل استفاده کرده است. 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی جنگ غزه 2023
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.