حشمت‌الله فلاحت پیشه، رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در نشست «بررسی تحولات فلسطین» گفت: ایران و آمریکا به رغم اختلافات قابل توجهی که دارند در یک موضوع هم‌سو هستند؛ اینکه مدیریت جریان از دستشان خارج نشوند.

رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: گزینش سیاسی را دست تندروترین افراد داده‌ایم و این موضوع فلسطین مشخص کرد چه کسانی دلسوزترین افراد برای منافع ملی هستند.

به گزارش جماران، حشمت‌الله فلاحت پیشه روز پنجشنبه 4 آبان در نشست «بررسی تحولات فلسطین» که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی و به همت موسسه تنظیم و نشر آثار امام در حسینیه جماران برگزار شد، گفت: سیاست کشور در عرصه‌های مختلف از جمله عرصه بین‌الملل باید اصلاح شود. افراطی‌های اسرائیل در این مدت 16 کلیسا را آتش زده‌اند. کشورهای غربی به دلیل اقدامات این افراطی‌های اسرائیل دچار چالش شدند.

او افزود: نگاهی‌ به جنگ‌های اعراب و اسرائیل نشان می‌دهد شکست‌های اسرائیل از زمانی آغاز شد که نیروهای مقاومت شکل گرفتند. در زمینه عملیاتی باید سیاست کشور حمایت کامل از مقاومت باشد اما در زمینه تبلیغاتی نباید مصادره گر بود و باید دنیای اسلام یکپارچه پشت ماجرا باشند.

فلاحت پیشه تأکید کرد: ایران و آمریکا به رغم اختلافات قابل توجهی که دارند در یک موضوع هم‌سو هستند؛ اینکه مدیریت جریان از دستشان خارج نشوند. برخی موشک‌هایی شلیک می‌شود در منطقه که کسی مسئولیت آن را بر عهده نمی‌گیرد. ایجاد تنش میان ایران و آمریکا در این شرایط کار درستی نیست.

رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: باید از مسأله فلسطین برای ایجاد  وحدت ملی استفاده کنیم. گزینش سیاسی را دست تندروترین افراد داده‌ایم و این موضوع فلسطین مشخص کرد چه کسانی دلسوزترین افراد برای منافع ملی هستند. تریبون نظام نباید دست جریانات افراطی باشد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.