با رشوه‌ها و پرونده‌های معافیت‌های پزشکی جعلی، بسیاری از جوانان اوکراینی توانسته‌اند از جنگ فرار کند.

به گزارش جماران، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین معافیت‌های پزشکی جعلی و فاسد را مورد انتقاد قرار داد. به گفته او این معافیت‌ها باعث شده مردم خدمت سربازی نروند. او گفت که این سیستم باعث رشوه و خروج دسته‌جمعی جوانان به خارج از کشور می‌شود.

زلنسکی گفت که شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین از زمان تهاجم روسیه در فوریه ۲۰۲۲ میلادی داده‌هایی را جمع‌آوری کرده که میزان معافیت‌های کاذب، رشوه گیری و فرار به خارج از کشور را نشان می‌دهد. او گفت که بررسی معافیت‌های مشکوک پزشکی همچنان در حال انجام است. 

زلنسکی روز چهارشنبه‌شب در سخنرانی خود گفت: «نمونه‌هایی از مناطقی وجود دارد که تعداد معافیت‌های سربازی به دلیل تصمیمات کمیسیون پزشکی، نسبت به فوریه سال گذشته، ده برابر شده است... کاملا واضح است که این تصمیمات چه نوع تصمیماتی هستند؛ تصمیمات فاسد.»

او افزود که این تحقیقات، فساد را در مناطق مختلف توسط مقامات در سمت‌های مختلف نشان داده که شامل رشوه‌هایی از ۳ هزار تا ۱۵ هزار دلار می‌شود. 

به نقل از یورونیوز، زلنسکی گفت برای تعیین تعداد افرادی که براساس تصمیمات کمیسیون پزشکی به خارج از کشور فرار کرده‌اند به تجزیه و تحلیل جداگانه‌ای نیاز است و اضافه کرد: «ما در مورد حداقل هزاران نفر صحبت می‌کنیم.»

زلنسکی این ماه همچنین همه رؤسای مراکز استخدام منطقه‌ای ارتش اوکراین را برکنار کرد. 

او گفت که پس از رسوایی اختلاس در یک دفتر استخدام در منطقه جنوبی اودسا در ماه گذشته، بررسی بیش از ۱۰۰ پرونده کیفری در تحقیقات گسترده‌ای آغاز شده است. 

با این رشوه‌ها و پرونده‌های معافیت‌های پزشکی جعلی، بسیاری از جوانان اوکراینی توانسته‌اند از جنگ فرار کند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.