این سفر دومین سفر بن سلمان به خارج از کشور از زمان آغاز شیوع بیماری کرونا پس از سفر کوتاهی به مصر در اوایل سال جاری خواهد بود.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، برخی منابع گفتند که  شاهزاده «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی در حال برنامه ریزی برای نخستین سفر خود به عمان طی هفته های آینده است.

سفر حاکم کنونی عربستان سعودی نشان دهنده گرمی روابط عربستان سعودی و سلطنت عمان است.

در این گزارش با اشاره به اینکه این سفر دومین سفر بن سلمان به خارج از کشور از زمان آغاز شیوع بیماری کرونا پس از سفر کوتاهی به مصر در اوایل سال جاری خواهد بود.

بلومبرگ تاکید کرد: «بزرگترین صادرکننده نفت در جهان (عربستان سعودی) همیشه رابطه  حساسی با عمان به دلیل روابط دوستانه این کشور با ایران داشته است، اما طی سال گذشته رشد بهتری داشته است».

خبرگزاری بلومبرگ همچنین نوشت: «نزدیک‌تر شدن روابط بین دو کشور عربستان و عمان به مثابه یک نعمت اقتصادی احتمالی برای سلطان‌نشین عمان است که تلاش می‌کند اقتصاد خود را به دور از نفت متنوع کند و البته مرگ سلطان قابوس بن سعید در سال گذشته فرصتی برای تغییر فراهم کرده است».

بنابراین گزارش،«هیثم بن طارق»، پادشاه عمان اوایل سال جاری در اولین سفر رسمی خود به خارج از کشور به عربستان سعودی سفر کرد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.