بامداد امروز واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق از تلاش برای ترورمصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، با حمله پهپاد انتحاری به منزل مسکونی وی در منطقه خضراء خبر داد.

به گزارش جماران، واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق از تلاش برای ترورمصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، با حمله پهپاد انتحاری به منزل مسکونی وی در منطقه خضراء خبر داد.این اقدام واکنش های گسترده ای را در پی داشت.

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق، با انتشار توئیتی تلاش برای ترور نخست وزیر عراق را اقدامی پرمخاطره و جنایتی بزرگ در حق عراق خواند که اتحاد در برابر گروه‌های شروری را که برای امنیت کشور و سلامت ملت کمین کرده‌اند لازم می آورد.

وی  افزود که نمی‌توان اجازه داد که عراق به آشوب و انقلاب علیه نظام قانونی‌اش کشیده شود.

سیدعمار الحکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق، نیز با انتشار بیانیه‌ای تلاش برای ترور نخست‌وزیر را تقبیح و محکوم کرد و افزود که این اقدام می‌تواند به بحرانی شدن مواضع و به خطر افتادن اقتدار حکومت و آسیب دیدن وجهه عراق در برابر افکار عمومی بینجامد.

وی افزود که هدف قرار دادن عالی‌ترین مقام اجرایی کشور تحولی پرمخاطره است که اگر از جانب عقلا مدیریت نشود به حوادث خطرناک‌تری خواهد انجامید و همه دستاوردهای امنیتی و سیاسی و اقتصادی کشور را با خطر مواجه خواهد کرد.

نچیروان بارزانی  رئیس اقلیم کردستان عراق در واکنش به تلاش برای ترور نخست‌وزیر این کشور آن را تحولی پرمخاطره و تهدیدکننده امنیت و ثبات کشور خواند.

او با انتشار توئیتی تلاش برای ترور مصطفی الکاظمی را به شدت محکوم و تقبیح کرد و ضمن شکرگزاری بابت سلامت وی این اقدام تروریستی را تحولی خطرناک خواند که ثبات کشور را هدف قرار داده و از پیامدهای وخیمی خبر می‌دهد.

بارزانی خواستار خویشتنداری و حفظ آرامش از جانب همه طرف ها شد.

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق، با انتشار توئیتی تلاش برای ترور نخست‌وزیر کشور را «تلاش روشن برای حمله به عراق و ملت عراق» دانست.

او تأکید کرد که تلاش برای ترور عالی‌ترین مقام کشور به روشنی و صراحت تلاش برای حمله به عراق و ملت عراق و هدف قرار دادن امنیت و ثبات و بازگرداندن کشور به وضعیت آشوب و بی دولتی است.

او هدف از این کار را کشیدن عراق به وضعیت آشوب و خشونت و تروریسم دانست "تا از این طریق درگیر دخالت‌های خارجی شود".

صدر از نیروهای امنیتی خواست که ابتکار عمل را به دست گیرند تا عراق سلامت خود را بازیابد و بار دیگر قدرتمند شود.

حیدر العبادی ترور مشکوک نخست وزیر عراق را محکوم کرد و نسبت به تلاش برای آشفته کردن فضای سیاسی کشور هشدار داد.

او در توئیتر خود نوشت که دیروز شاهد کشتار تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌جو بودیم و امروز ترور نخست‌وزیر و افزود: آقایان، ما در میدان جنگ نیستیم!.

العبادی تأکید کرد که کشور در مرحله حساسی به سر می‌برد که خویشتنداری و هوشیاری را ایجاب می‌کند و افزود که گفت‌وگو و تفاهم و هم‌بستگی به مسائل وجودی برای حکومت تبدیل شده است.

بامداد امروز واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق از تلاش برای ترورمصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، با حمله پهپاد انتحاری به منزل مسکونی وی در منطقه خضراء خبر داد.

در بیانیه این واحد که در ساعت 3 بامداد به وقت محلی منتشر شده، آمده که منزل مسکونی نخست وزیر بامداد امروز هدف حمله پهپاد انتحاری قرار گرفته اما آسیبی به نخست وزیر نرسیده است.

الکاظمی با انتشار ویدئویی با تأیید اعلام کرد که حال وی مساعد است و تأکید کرد که نیروهای امنیتی با جدیت برای ساخت کشور تلاش می کنند و با موشک و پهپاد نمی توان کشور ساخت.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.