روس ها مدعی شدند که رئیس جمهور فراری افغانستان با کیسه های پر از پول از کشورش فرار کرده است.

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، یک منبع در سفارت روسیه در کابل گفت که «اشرف غنی» رئیس جمهور فراری و مستعفی افغانستان با خودروهایی پر از پول از کابل فرار کرد و پول هایی که نتوانست با خود ببرد نیز در باند فرودگاه باقی ماند.

«نیکیتا ایشینکو» مسئول رسانه ای سفارت روسیه در کابل گفت که چهار خودرو  پر از پول بودند که تلاش شد بخشی از پول در یک بالگرد جاسازی شود ولی برای همه پول ها جا نبود به همین دلیل بخشی از پول روی باند فرود فرودگاه باقی ماند.

در همین حال، رسانه‌ها از حضور اشرف غنی در عمان خبر دادند و احتمال دادند که مقصد بعدی وی آمریکا خواهد بود.

 برخی رسانه‌ها ادعا کرده‌اند که اشرف غنی، رئیس‌جمهور پیشین افغانستان پس از ترک این کشور، در عمان به سر می‌برد و گمان می‌رود که به آمریکا برود.

 ایندیا تودی در این زمینه گزارش داد:  اشرف غنی، رئیس‌جمهور پیشین افغانستان پس از اینکه روز گذشته هواپیمای او اجازه فرود در تاجیکستان نیافت، اکنون در عمان بسر می‌برد و گمان می‌رود به ایالات متحده برود.

بر پایه این گزارش، حمدالله محب، مشاور پیشین امنیت ملی دولت افغانستان هم در هواپیمای اشرف غنی حضور دارد.

از سوی دیگر،  برخی خبرنگاران رسانه‌های اسرائیلی هم مدعی شده‌اند که اشرف غنی در عمان حضور دارد و گویا مقصد بعدی سفر او آمریکا می‌باشد.

پیش از این گزارش شده بود که اشرف غنی پس از کناره‌گیری از مقام ریاست جمهوری افغانستان، با هواپیما به تاجیکستان رفت اما وزارت خارجه این کشور، حضور هواپیمای اشرف غنی در تاجیکستان را تایید نکرد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.