کارگردان مطرح آمریکایی از نحوه برخورد دونالد ترامپ با پاندمی ویروس کرونا انتقاد کرده است.

 

به گزارش جماران به نقل از گاردین، «شان پن» هنرپیشه و کارگردان آمریکایی از نحوه برخورد دونالد ترامپ با پاندمی ویروس کرونا انتقاد کرده است و رویکرد رئیس جمهور پیشین را به آسیب زدن به اقشار آسیب پذیر تشبیه کرده است.

پن در سخنرانی خود در کنفرانس مطبوعاتی پس از نمایش فیلم جدیدش، «روز پرچم»، گفت:«ما - نه تنها به عنوان یک کشور، بلکه به عنوان یک جهان - فرومایه شدیم و آشکارا مورد غفلت قرار گرفتیم، و اطلاعات غلط به ما داده شد. ما در دولت ترامپ به حقیقت و عقل حمله کردیم. وقتی من و تیم همکارم شب‌ ها خسته و کوفته از مراکز انجام آزمایش تشخیص و واکسیناسیون کرونا به خانه برمی‌ گشتیم، با مشاهده اخبار دیوانه کننده، واقعا احساس می‌ کردم که فردی مسلسل به دست گرفته و از برجک کاخ سفید مدام به آسیب‌ پذیرترین اقشار شلیک می‌ کند.»

پن با تاکید بر این که دوره زمامداری ترامپ را هیچ‌ گاه فراموش نمی‌ کند، آن دوران را این گونه توصیف کرد:«چه کشور آمریکا و چه جهان تحت یک نظام اداره نادرست هم از نظر سیاسی و هم از نظر انسانی، بس که گرفتار اطلاعات غلط شدیم و به حقیقت واقعیت‌ های مسلم حمله کردیم، فرومایه شدیم و بسیار مورد غفلت واقع شدیم.»

پن که وقتی صحبت نمی کرد از ماسک استفاده می کرد، گفت که به آینده در دولت جدید خوشبین است و گفت: تا زمان برکناری دولت ترامپ هیچ تلاشی برای صداقت از طرف دولت فدرال صورت نگرفت. 

در اوایل سال جاری پن که همیشه ترامپ را آشکارا تحقیر کرده است ، وی را «مردی که همه قبول می کند مقصر قتل سهل انگارانه در مقیاس بزرگ است» توصیف کرد.

اثر سینمایی تازه پن با نام «روز پرچم» در جشنواره کن به روی پرده رفت. در پایان این نمایش و با وجود این که بخشی از سالن پیش از پایان فیلم خالی شده بود، حاضران حدود 4 دقیقه در تمجید روز پرچم ایستادند و به تشویق او ادامه دادند.

آخرین باری که فیلمی به کارگردانی شان پن در جشنواره کن حضور داشت، فیلم «آخرین صورت» با بازی «شارلیز ترون» بود که توسط حضار هو شد. اما پن حالا با قدرت بازگشته است.

در کنار شان پن، دخترش «دیلان فرانسس پن» در اولین حضور سینمایی خود در این فیلم حضوری قابل توجه دارد.

 

4928

 

شان پن در این فیلم نقش یک سارق و کلاهبردار را بازی می‌ کند که در 14 ژوئن که در آمریکا به روز پرچم معروف است به دنیا آمده است.

دیلان پن هم نقش دختر روزنامه‌ نگار او را ایفا می‌ کند که قصد دارد روابطش را با خانواده‌ اش بهبود بخشد.

شان پن در برابر تشویق تماشاگران فیلمش گفت: برای داشتن این گروه بازیگران، این همکاران سازنده، این تماشاگران و به ویژه این دختر، متشکرم.

شان پن در این فیلم دو نقش دارد یکی کارگردانی فیلم و دیگری بازیگر نقش اصلی که یک دزد بانک و هنرمند است.

این فیلم برای پن یک فیلم خانوادگی محسوب می‌ شود و برادر کوچک‌ تر دیلن نیز نقش برادر کوچک‌تر شخصیت او را در این فیلم بازی کرده است.

نگارش فیلمنامه این اثر برعهده «جف باترورث» بوده و «دنی مودر» همسر «جولیا رابرتز» به عنوان مدیر عکاسی فیلم حضور داشته است.

این فیلم از 20 اوت در سینماهای آمریکا اکران می‌ شود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.