سراسر کرانه باختری و سرزمین های اشغالی فلسطین امروز سه شنبه شاهد اعتصاب عمومی شده است.

 

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، امروز سه شنبه همه استان های کرانه باختری و سرزمین های اشغالی در اعتراض به تجاوز و حملات به ملت فلسطین و برای همبستگی با شهدا و زخمی های نوار غزه اعتصاب عمومی کردند.

این اعتصاب همه تأسیسات حیاتی تجاری و آموزشی از جمله موسسه های خصوصی و عمومی را شامل می شود و مدارس،دانشگاه ها،بانک ها و وسایل حمل و نقل عمومی تعطیل شدند.

پیش از این فرماندهی نیروهای ملی و اسلامی  به اعتصاب عمومی در همه اراضی فلسطین از جمله اردوگاه ها و مناطق مختلف دعوت کرد.همچنین از فلسطینی ها خواست که در فعالیت های میهنی و مردمی به شکل گسترده شرکت کنند؛فعالیت هایی که از شهرها،روستاها و اردوگاه های فلسطینی به سمت مناطق تماس با سرزمین های اشغالی در ساعت یک ظهر امروز برگزار می شود. 

 این در حالی است که جنبش مقاومت اسلامی (حماس) طی بیانیه‌ای عموم فلسطینیان در قدس، کرانه باختری و سرزمین‌های اشغالی را به اعتصاب سراسری امروز سه‌شنبه و برپایی راهپیمایی‌های گسترده به سمت نقاط درگیری با اشغالگران اسرائیلی و مسدود کردن تمامی جاده‌ها و مسیرها به روی شهرک‌نشینان اشغالگر صهیونیست دعوت کرد.

 این جنبش تاکید کرد که ملت فلسطین به آزادی سرزمین خود امیدوار است و حمایت از مقاومت، تنها راه پایان دادن به جنایات دشمن و تعدی علیه محله شیخ جراح، مسجد الاقصی و غزه است.

حماس بیان کرد که در این لحظات تاریخی تمامی فلسطینیان باید دست به دست هم داده و این راه را با عزم و اراده‌ای پولادین ادامه دهند و دشمن را مجبور کنند که حقوق این ملت را به رسمیت شناخته و به جنایات خود علیه آن پایان دهد.

این جنبش ضمن ستودن مقاومت و پایداری فلسطینیان در سرتاسر فلسطین، تاکید کرد که شعارهای حمایت‌آمیز از مقاومت در کرانه باختری و اصرار ساکنان غزه به حمایت از مقاومت به رغم ادامه جنایات وحشیانه دشمن، بیانگر این است که جهت قطب نمای این ملت واضح و روشن است و مقابله همه جانبه با دشمن زوال و نابودی آن را نزدیک‌تر خواهد کرد.

در همین حال، برخی منابع دیروز عصر در تماس با سایت عربی 21، از مهاجرت گسترده شهرک نشینان صهیونیست از تل آویو به شهرک صهیونیستی در کرانه باختری، از بیم موشک های مقاومت غزه، خبر دادند.

این منابع گفتند: شهرک نشینان صهیونیست در تل آویو دسته دسته به شهرک های کرانه باختری می گریزند.

این منابع گفتند: شمار زیادی از صهیونیست ها خانه هایی را در شهرک های بیت حورون و جفعات زئیف و شهرک های دیگری در کرانه باختری اجاره کرده اند.

این منابع تصریح کرده اند که این مهاجرت از چند روز پیش از بیم موشک های غزه شروع شده است. همچنین گفتند: ترس و وحشت سراسر تل آویو را در بر گرفته است.

گردان قسام، شاخه نظامی حماس امروز تل آویو را تهدید کرد که در صورت ادامه حمله به منازل مسکونی در غزه، تل آویو را موشک باران می کند.

 

تحلیل نویسنده مشهور عرب: صهیونیست ها چمدان ها را برای فرار بسته اند 

صهیونیست‌ها با سپری شدن هفته اول جنگ نه تنها دستاوردی نداشته‌اند بلکه آماده فرار از فلسطین اشغالی به محض باز شدن فرودگاه‌ها هستند و تل آویو که شدیدا به دنبال آتش بس است برای جلوگیری از فروپاشی جبهه داخلی تلفات خود را سانسور می‌کند.

«عبدالباری عطوان» نویسنده و تحلیلگر مشهور عرب در تحلیلی در روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم نوشت: گروه‌های مقاومت فلسطین به موشکباران گسترده شهرها و شهرک‌های صهیونیست نشین ادامه می‌دهند و این به عبارت ساده یعنی شکست رژیم اشغالگر اسرائیل و پیروزی برای فلسطین به ویژه که سران سیاسی و نظامی این رژیم از هر راهی به دنبال دستاورد نظامی هستند تا آنرا برای افکار عمومی نگران و وحشت زده خود، عرضه کنند و با کمترین هزینه ممکن از جنگ فرسایشی کنونی خارج شوند.

اما مقاومت فلسطین هر بهانه و فرصت را از آن گرفته است و هر روز سلاح جدید و پیروزی جدید کسب می‌کند و نبرد را به خوبی اداره می‌کند.

مسئولان آمریکایی این روزها به شکل گسترده به دنبال ایجاد آتش بس هستند و این مفهومش این است که رژیم اسرائیل شکست خورده است و با بحران موجودیتی روبرو است و به دنبال خروج از این بحران است.

آمریکایی‌ها هرگز توجهی به طرف فلسطینی ندارند و به دنبال توقف کشتاری که علیه زنان و کودکان می‌شود و بیش از 200 شهیدی که در میان آنها 53 کودک و 34 زن به چشم می‌خورد، نیستند بلکه به دنبال توقف حملات موشکی هستند که در دل بیش از شش میلیون اسرائیلی رعب و وحشت ایجاد کرده است و آنها را در پناهگاه‌ها برای بیش از هفت روز نگه داشته است.

 برای اینکه از سوی عادی سازان روابط با رژیم صهیونیستی و شکاکان روبرو نشویم نقل قول «شر دانییلز» رئیس جمعیت اورژانس روانی رژیم صهیونیستی که در یک گفتگوی تلویزیونی گفت: «ما شاهد افزایش بی سابقه میزان رعب در محافل اسرائیلی هستیم و بیش از 6000 درخواست کمک و معالجه در سراسر سرزمین های اشغالی، فقط طی روزهای گذشته داشتیم».

 سه هزار موشک تاکنون به اهداف و شهرهای بزرگ صهیونیست ها شلیک شده است که با موشک‌هایی که در جنگ قبلی به کار گرفته شد، از حیث کلاهک جنگی و دقت، کاملا متفاوت است و از قدرت بیشتری برای عبور از گنبد آهنین و رسیدن به اهداف خود در سراسر فلسطین اشغالی برخوردار است.

انتفاضه موشکی قدس برای کشورهای سازشکار و امضا کننده توافقات «آبراهام» ده‌ها میلیارد دلار صرفه جویی به دنبال داشت زیرا آنها در آستانه خرید ده‌ها سامانه گنبد آهنین و موشک‌های آن پس از شکست سامانه آمریکایی پاتریوت در برابر موشک‌های انصارالله یمن بودند و در دام دروغ‌های نتانیاهو و ژنرال‌های رژیم صهیونیستی افتاده بودند که این سامانه گنبد آهنین توان بیشتر و بهتری برای حمایت از آنها دارد.

 ارتش اسرائیل در هفت روز اول جنگ دستاوردی نداشه است به جز کشتن افراد بی‌گناه و ویرانی برج‌های مسکونی از جمله «برج الجلاء» مقر استقرار خبرنگاران و ترور یا دو فرمانده حماس و جهاد اسلامی و هرگز نتوانسته است که به فرماندهان نظامی اداره کننده جنگ در اتاق عملیات مشترک و سکوهای موشکی و کارگاهها و به کارگیرندگان آن برسد که این موضوع سرخوردگی و آشفتگی صهیونیست‌ها را تشدید کرده و آنها را به هدف قرار دادن منازل مسکونی سوق داده است که این نشانه مخمصه و شکست اطلاعاتی آنهاست که به اشباهات قبلی‌شان اضافه می‌شود.

 اگر موشک «عیاش 250 »که فرودگاه «رامون» در «النقب» را لحظاتی پس از بازگشایی آن بست یکی از غافلگیری‌های هفته اول جنگ بود، زیردریایی وغواصان فلسطینی می‌تواند که غافلگیری هفته دوم جنگ باشد و شاید حمله به سکوی استخراج گاز در ساحل «اسدود» در دریای مدیترانه گواه مهمی در این زمینه است.

 اوضاع در فلسطین اشغالی کاملا فلج شده است و این ضربه مهلک به اقتصاد رژیم اشغالگر که از تبعات ناشی از کرونا هنوز بهبود نیافته است، محسوب می‌شود و ترجمان عملی آن افزایش مهاجرت معکس خانواده و سرمایه‌های یهودی و غربی به مناطق امن در غرب است.

 در انتفاضه مسلحانه دوم در سال 2001 حدود «نود» شرکت از اسرائیل به لندن و نیویورک رفتند و صنعت گردشگری رژیم اسرائیل به شکل کامل فروپاشید و تیم های ورزشی با بازی در تل آویو به علت عدم امنیت مخالفت کردند و این سناریو در مرحله پس از آتش بس اگر آتش بسی برقرار شود، تکرار خواهد شد. هزاران نفر چمدان‌های خود را بسته‌اند که به محض باز شدن فرودگاه‌ها سرزمین های اشغالی را ترک کنند.

 تهدید به حمله زمینی به غزه و اشغال مجدد آن مانور و دروغ بزرگی بود که ناکام ماند زیرا اگر چنین حمله‌ای اگر رخ دهد، آغازی بر پایان رژیم اشغالگر خواهد بود زیرا وارد شدن به آن آسان اما خروج از آن سخت و بسیار هزینه بار است به ویژه که گروه‌های مقاومت موشک‌های «کورنت» در اختیار دارند که تانک «مرکاوا» را خوار و ذلیل کرد. علاوه بر آن موشک‌ها و پهپادهای گروه‌های مقاومت است.

آتش بسی برقرار نخواهد شد مگر با شروط مقاومت و در زمانی که خودش تشخیص دهد و هر آنچه از زبان آمریکایی‌ها بیان می‌شود مبنی بر مخالفت سران رژیم اسرائیل با تلاش‌های آتش بس دروغ است. آنها شدیدا به دنبال آتش بس هستند و فشار مضاعفی به متحدان خود همراه با مشوق هایی می‌کنند تا به آنها در این موضوع کمک کنند و سریعا آتش بس برقرار شود تا تلفات و خسارات اسرائیل به ویژه تلفات آن که با شیوه‌های مختلف به دنبال کتمان و سانسور آن به منظور ممانعت ازفروپاشی جبهه داخلی این رژیم است، را کاهش دهد و به مصر و قطر و اردن روی آورده است.

بنابراین گزارش، در طول 8 روز گذشته، رژیم صهیونیستی در تجاوز به نوار غزه تاکنون بیش از 212 فلسطینی از جمله61 کودک و 36 زن را به شهادت رساند و حدود 1400 نفر نیز در تجاوز به این منطقه زخمی شدند.

در مقابل،مقاومت در پاسخ به حملات وحشیانه اشغالگران قدس، از شهر تل آویو پایتخت سیاسی رژیم صهیونیستی تا پادگان های نظامی این رژیم و حتی نیروگاه حساس دیمونا را هدف قرار داده است و از لایه‌های متعدد رژیم صهیونیستی و حتی گنبد آهنین عبور کرده است، گروه‌های مقاومت قدرت پاسخگویی بسیار بالای خود را به نمایش گذاشته اند.مقاومت فلسطین در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، همچنان به موشک باران سرزمین های اشغالی ادامه می دهد.

مقاومت فلسطین همچنین در پاسخ به تجاوز گسترده رژیم اشغالگر به نوار غزه و بمباران مناطق مسکونی و قتل عام غیرنظامیان حملات موشکی گشترده ای تأسیسات حیاتی در سرزمین های اشغالی از جمله فرودگاه ها انجام داده است.

علاوه بر آن، بنابر آمار رسمی رژیم اشغالگر تا کنون 11 صهیونیست در حملات مقاومت کشته شدند و صدها نفر دیگر زخمی شدند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.