هزاران اردنی با رفتن به سمت مرزهای این کشور با فلسطین اشغالی خواستار گشودن مرزها و کمک به فلسطینی ها شدند.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری وفا، هزاران اردنی امروز برای حمایت از ملت فلسطین به سمت مرزهای این کشور با فلسطین اشغالی خیز برداشتند.

اردنی های معترض تلاش کردند که از مرزها عبور کنند و وارد فلسطین اشغالی شوند اما نیروهای امنیتی اردن مانع این کار شدند.

همه استان های اردن امروز شاهد تظاهرات گسترده در محکومیت حملات وحشیانه اسرائیل به فلسطینی ها در قدس و نوار غزه بود. 

شرکت کنندگان در تظاهرات از دولت این کشور خواستند که مرزها را به روی آنها باز کند.

شرکت کنندگان در تظاهرات از صبح امروز به سمت مرزها با فلسطین رفتند و پرچم های فلسطین را در دست داشته و پارچه نوشته هایی در محکومیت تجاوزهای اسرائیل با خود داشتند.

طی روزهای گذشته نیز بیشتر شهرهای اردن شاهد تظاهرات،تحصن و تجمع های گسترده در حمایت از قدس و محکومیت تجاوز اسرائیل به قدس و نوار غزه بود. همچنین اطراف سفارت رژیم صهیونیستی در امان نیز شاهد تجمع های مردمی بود که خواستار اخراج سفیر رژیم اشغالگر از امان بود.

درتحولی دیگر، ده‌ها هزار فلسطینی در میان تنش شدید حاکم بر قدس و کرانه باختری خود را به مسجد الاقصی رساندند و پس از برپایی تجمع در حمایت از مردم غزه نماز جمعه را برگزار کردند.

ده‌ها هزار فلسطینی امروز در میان تنش شدید حاکم بر شهر قدس و حملات مستمر ارتش رژیم صهیونیستی به صحن‌های مسجد الاقصی خود را به آنجا رساندند و نماز جمعه را با شکوه‌تر از همیشه برگزار کردند.

به گزارش شبکه الجزیره، نظامیان صهیونیست امروز در حین ورود نمازگزاران فلسطینی به داخل مسجد الاقصی با ده‌ها نفر از جوانان درگیر شدند.

فلسطینی‌ها همچنین قبل از وقت نماز ظهر امروز جمعه، در محکومیت حملات رژیم صهیونیستی به غزه و قدس در برابر مسجد الاقصی تجمع کردند.

خطیب مسجد الاقصی در خطبه‌های نماز جمعه امروز تاکید کرد که رژیم اشغالگر باید دست از سر مسجد الاقصی بردارد.

شیخ عکرمه صبری گفت: ما باید برای شکستن محاصره قدس و غزه همکاری کنیم و رژیم اشغالگر هم باید دست از سر مسجد الاقصی بردارد.

مناطق مختلف کرانه باختری نیز امروز صحنه درگیری میان تظاهرات کنندگان فلسطینی با نظامیان اشغالگر بود.

شبکه الجزیره از درگیری شدید میان نظامیان صهیونیست و فلسطینی‌ها در شهر الخلیل خبر داد.

شبکه تلویزیونی المنار لبنان نیز گزارش داد که جوانان فلسطینی یک برج نظامی وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی را در نزدیکی دیوار حایل در  منطقه «زیتا» در شمال«طولکرم» به آتش کشیدند.

شبکه تلویزیونی العالم نیز گزارش داد که هشتگ #جمعه مقاومت در توییتر با استقبال زیاد کاربران شبکه های اجتماعی و فعالان برای اعلام همبستگی با مسجدالاقصی و نوار غزه که زیر حملات خشونت آمیز صهیونیست هاست، مواجه شد.

نیروهای صهیونیستی بامداد جمعه، به شرکت کنندگان در راهپیمایی های شبانه در چندین شهر کرانه باختری حمله کردند که در راستای ادامه حملات به مسجدالاقصی و نوار غزه است که از دوشنبه گذشته در معرض حملات خشن قرار گرفته است.

راهپیمایی هایی در شهرهای نابلس ،طولکرم و جنین واقع در شمال کرانه باختری و رام الله در مرکز و الخلیل و بیت لحم برگزار شد.

صدها فلسطینی نیز در شهر نابلس در راهپیمایی مرکز شهر به سمت منطقه قدیمی شرکت کردند.برخی فعالان در شبکه های مجازی اجتماعی گفتند دهها شرکت کننده در این راهپیمایی به ایست بازرسی نظامی حواره در جنوب این شهر عزیمت کرده و درگیری هایی با نیروهای اشغالگر مستقر در آنجا صورت گرفت.

صدها شهروند نیز در پویشی در مرکز شهر جنین شرکت کرده و شعارهایی در مخالفت با اشغالگران سر داده و سپس به ایست الجلمه در شمال این شهر حرکت کردند و درگیری هایی با نیروهای اشغالگر درگرفت. دهها نفر در حرکتی خودجوش در فلکه المناره در مرکز کرانه باختری شرکت و حملات اسرائیل را محکوم کردند.

صدها نفر نیز در راهپیمایی در مرکز شهر الخلیل واقع در جنوب کرانه باختری شرکت و دهها جوان نیز در دو راهپیمایی در اردوگاه العروب و منطقه بیت امر در شمال این شهر به سوی مراکز تماس با نیروهای اشغالگر شرکت کردند.

راهپیمایی های برگزارشده در الخلیل در منطقه باب الزاویه و راهپیمایی العروب و بیت امر به درگیری هایی با اشغالگران در دو ایست نظامی منتهی شد.

شامگاه پنج شنبه برای چهارمین روز متوالی تظاهرات در چندین شهر و منطقه عربی سرزمین های 48 در اعتراض به حملات متجازوان به مسجدالاقصی و قدس و حملات بی وقفه صهیونیست ها به نوار غزه و حملات سربازان به مناطق فلسطین و حفاظت از شهرک نشینانی که فلسطینی ها را هدف قرار دادند ادامه داشت.

تظاهرات در مناطق الناصرة، سخنین، الرینة، شفاعمرو، الطیبة، عرعرة المثلث، طمرة، حیفا، البعنة، دیر الأسد، کفر قرع، قلنسوة، عرابة، باقة غربی، کوکب أبو الهیجاء،طوبا الزنغریة، کفر مندا،جدیدة،المکر، یافة الناصرة وکفر کنا ادامه دارد..

نیروهای اشغالگر شامگاه پنج شنبه نسبت به بازداشت فلسطینیانی که در محله های عرب نشین در اعتراض به حملات اشغالگران و شهرک نشینان به نمازگزاران و ساکنان منطقه شیخ جراح در قدس اشغالی، تظاهرات می کردند، اقدام کردند.

بنابراین گزارش،شمار قربانیان بمباران نوار غزه توسط رژیم اسرائیل به 122 شهید از جمله 31 کودک و 20 زن و 900 زخمی افزایش یافت.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.