مردم یمن در استان های مختلف راهپیمایی روز جهانی قدس را برگزار کردند.

 

به گزارش جماران به نقل از المسیره، مردم یمن با برگزاری تظاهرات گسترده در استان‌های مختلف از جمله صنعاء و «صعده» روز جهانی قدس را گرامی داشتند.

عصر امروز جمعه راهپیمایی های بزرگ مردمی در میدان های صنعاء پایتخت و 13 استان دیگر در بزرگداشت روز جهانی قدس برگزار شد. این راهپیمایی ها بزرگترین راهپیمایی در جهان عربی و اسلامی به شمار می رود.

همچنین قرار امشب راهپیمایی روز جهانی قدس  در چهار میدان در استان«الحدیده»برگزار شود.

هزاران نفر از مردم یمن امروز جمعه به مناسبت روز جهانی قدس تظاهرات کردند. منابع خبری اعلام کردند که تظاهرات مردم یمن در روز جهانی قدس در نقاط مختلف این کشور برگزار شد.

بر اساس این گزارش، یمنی‌ها در استان‌های صنعاء، صعده و دیگر استان‌های این کشور تظاهرات گسترده‌ای را در حمایت از فلسطینیان برپا کردند. شرکت کنندگان در این تظاهرات با سر دادن شعارهایی تداوم اشغال فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کردند.

یمنی‌ها همچنان اقدامات خصمانه و جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در منطقه شیخ جراح را به شدت محکوم کردند. آنها شعارهایی را علیه ایالات متحده آمریکا نیز سر دادند.

این در حالی است که از صبح امروز تاکنون، مردم بسیاری از کشورهای عربی از جمله سوریه و عراق به مناسبت روز جهانی قدس دست به برگزاری راهپیمایی‌های گسترده زده و حمایت خود از مسأله فلسطین را اعلام کردند.

در همین حال، منابع یمنی گزارش دادند که جنگنده‌های ائتلاف سعودی یک تجمع برای بزرگ‌داشت روز جهانی قدس را در استان« مأرب» هدف حمله هوایی قرار دادند.

منابع یمنی، عصر امروز (جمعه)، گزارش دادند که جنگنده‌های ائتلاف سعودی یک تجمع برای بزرگ‌داشت روز جهانی قدس را در شمال مأرب هدف حمله قرار دادند.

شبکه «المسیره» به نقل از خبرنگار خود در مأرب خبر داد که عده‌ای از مردم که خود را برای گرامی‌داشت روز جهانی قدس آماده می‌کردند، در این حمله هدف قرار گرفتند.

خبرنگار المسیره با اشاره به اینکه این حمله در تقاطع روستای «السحاری» در ناحیه «مجزر» صورت گرفته، گزارش داد در پی این حمله، تعدادی شهید و مجروح شده‌اند.

هنوز گزارش دقیقی از شمار شهدا و مجروحان این حمله در دست نیست.

از سوی دیگر، رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس گفت که اهمیت روز جهانی قدس، به حرکت در آوردن منتها در این روز است، حرکتی که مبنای آن، اهمیت قدس برای این ملتهاست.

رهبر جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که دشمن صهیونیستی بازوی گروه فشار صهیونیسم جهانی است و غرب با تمام قوا از این دشمن حمایت می کند.

وی افزود: چالشی در این سطح می‌طلبد تا ملتها به حرکت در آیند نه آنکه حرکت تنها در سطح توجهات رسمی عربی یا اسلامی باشد.

سید عبدالملک الحوثی تصریح کرد: خطر اسرائیل برای همه امت اسلام است، همه امت از این خطر رنج می‌برند، در نتیجه این حق ماست تا در برابر خطری که ما را هدف قرار داده است به حرکت در آییم.

وی گفت: در این زمینه تفاوتی نیست که اعتبار حرکت مان به خاطر فلسطین باشد یا از این جنبه که اسرائیل دشمنی است که خطر و تهدیدی علیه همه ما به حساب می‌آید.

رهبر انصارالله تصریح کرد: رژیم صهیونیستی از طریق مزدورانش تلاش می‌کند ما را به یک امت گمراه در همه زمینه ها تبدیل کند و عقاید و باورهای گمراه کننده را در امت اسلامی رواج دهند.

سید الحوثی اظهار داشت که صهیونیست ها در مراکز تحقیقاتی خود روی اطلاعات گمراه کننده کار می کنند و برخی از رژیم حاکم عربی نیز به آنها اعتماد می کنند و از آنها مشاوره های نادرست دریافت می کنند.

رهبر انصارالله یمن تأکید کرد که صهیونیست‌ها می‌خواهند قطب نمای دشمنی در منطقه را به سمت ایران بچرخانند تا این قطب نما به سمت خودشان برنگردد.

وی تأکید کرد که صهیونیست ها به ما به عنوان انسان واقعی نگاه نمی‌کنند و حتی دروس و برنامه‌های تحصیلی آنها برای آموزش و تربیت کودکان بر اساس دشمنی با امت ماست.

رهبر انصارالله گفت که دشمن اسرائیلی فقط دشمن مانند بقیه دشمنان نیست بلکه طبق آیات قرآن کریم، دشمن ترین دشمنان امت مسلمان هستند.

سید عبدالملک الحوثی افزود: رژیم صهیونیستی بر اساس جنایات و نسل کشی دسته جمعی تأسیس شد و فجیع ترین کشتارها را علیه ملت فلسطین و امت اسلامی مرتکب شده است.

وی به نقشه‌ شوم صهیونیست‌ها برای ضربه زدن به امت اسلامی اشاره کرد و افزود: صهیونیست‌ها در تلاش برای گسترش فساد در همه زمینه‌ها به ویژه فساد اخلاقی هستند تا بنیان خانواده و جوامع مسلمان را از هم بپاشانند.

الحوثی اضافه کرد: صهیونیست ها روی ارائه اطلاعات اشتباه و در مراکز تحقیقاتی کار می کنند و تکیه برخی حکومت‌های عربی نیز به آنها است، درحالی که صهیونیست‌ها به آنان مشاور نادرستی می‌دهند.

رهبر انصارالله اضافه کرد: صهیونیست‌ها همچنین تلاش دارند که رویکردها و سیاست‌های اقتصادی را تحت تأثیر قرار دهند و مانع از انقلاب علمی در کشورهای اسلامی شوند و این همان چیزی است که ما در ترور دانشمندان ایرانی و عصبانیت صهیونیست‌ها نسبت به انقلاب علمی در ایران می بینیم.

الحوثی گفت: صهیونیست‌ها ما را به چشم یک انسان حقیقی نگاه نمی‌کنند، به طوری که حتی سیستم آموزشی آنان نیز تربیت کودکان شان بر دشمنی با امت اسلامی است.

وی تصریح کرد:بر اساس نص صریح قرآن کریم، رژیم صهیونیستی بدترین دشمن و به عبارتی دشمن درجه یک امت ماست، آنان دوست نیستند بلکه بدترین دشمنانند و سعی می کنند بدترین زیان را به ما برسانند.

الحوثی اظهار کرد: خطر اسرائیل برای همه امت اسلام است، همه امت از این خطر رنج می برند، در نتیجه این حق ماست تا در برابر خطری که ما را هدف قرار داده است به حرکت در آییم.

وی افزود: به عنوان امت اسلام در برابر خدایمان مسؤولیم تا برای مقابله با این خطر، اقدام کنیم. در این زمینه تفاوتی نیست که اعتبار حرکتمان به خاطر فلسطین باشد یا از این جنبه که اسرائیل دشمنی است که خطر و تهدیدی علیه همه ما به حساب می آید.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.