رئیس سابق جو بایدن پا به میدان تبلیغات انتخاباتی او خواهد گذاشت.

 

به گزارش جماران به نقل از ای‌ بی ‌سی نیوز، باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا روز 21 اکتبر در فیلادلفیا برای «جو بایدن» کاندیدای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا کارزار انتخاباتی برگزار می ‌کند.

براساس یک گزارش، در آخرین هفته‌ های باقی ‌مانده تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، رئیس جمهور سابق «به زودی» در حمایت از جو بایدن سفرهای انتخاباتی خود را آغاز خواهد کرد. 

یکی از دستیاران رئیس جمهور سابق به ‌ای‌ بی ‌سی نیوز گفت: «اوباما علاوه بر سایر فعالیت‌ هایی که در طول سال گذشته در حمایت از کاندیداتوری معاون اول خود بایدن انجام داده است، اینک در حمایت از او پا به کارزار انتخاباتی خواهد گذاشت. همان طور که اوباما می‌ گوید، ما [دموکرات‌ ها] باید برای پیروزی بایدن در 3 نوامبر همه تلاش خود را انجام دهیم.»

رئیس جمهور سابق، پیش از این برای کمک به جمع ‌آوری کمک‌ های مالی در رویدادهای اینترنتی با بایدن و «کامالا هریس» کاندیدای پست معاونت رئیس جمهوری از حزب دموکرات شرکت کرده بود، اما هنوز برای انجام مبارزات انتخاباتی برای کاندیدای حزب دموکرات به هیچ یک از ایالت ‌های اثرگذار سفر نکرده است. 

این غیبت تا حدی به دلیل محدودیت مبارزات انتخاباتی بایدن به واسطه بیماری کرونا بوده است. 

بایدن سه ‌شنبه گذشته قبل از سفر به فلوریدا در گفت ‌و گو با خبرنگاران گفت که رئیس سابق وی «پا به میدان تبلیغات انتخاباتی او خواهد گذاشت.» 

بایدن در شهر «نیوکاسل» در ایالت «دلاور» گفت: «[آقای اوباما] برای مبارزات انتخاباتی ما به اندازه کافی کار می‌ کند، بیرون می‌ رود و کارهای خوبی انجام می‌ دهد.» 

اوباما با ارسال پیام ‌های متعدد رای‌ دهندگان را به شرکت در انتخابات تشویق کرده است و به آمریکایی ‌ها توصیه کرده است که برای رای ‌گیری در سایه کرونا برنامه ‌ریزی کنند. 

سه ‌شنبه گذشته او در یک پیام ویدئویی برای کمیته ملی دموکرات‌ ها ظاهر شد تا به آمریکایی‌ ها بگوید که «امسال برای رای دادن داشتن برنامه مهم ‌تر از هر زمان دیگری است.» 

او همچنین در اوایل ماه سپتامبر در یک کلیپ ویدئویی برای شبکه ای‌ تی ‌تی ‌ان از رای‌ دهندگان جوان درخواست کرد که قربانی کسانی نشوند که سعی می ‌کنند با رواج «بدبینی» آنها را از مشارکت در انتخابات مأیوس کنند. او گفت: «تلاش می ‌کنند به شما القا کنند که رای شما مهم نیست.» 

وی در این ویدئو گفت: «اجازه ندهید آنها این کار را انجام دهند. دموکراسی ما چیز ارزشمندی است و محافظت از آن به عهده همه ماست.» 

در ماه اوت، اوباما در کنوانسیون ملی دموکرات ‌ها سخنرانی «بی ‌سابقه ‌ای» انجام داد که طی آن ریاست جمهوری دونالد ترامپ را محکوم کرد و «شخصیت و تجربه» معاون سابق خود را ستود: «به مدت هشت سال، هر زمان که با تصمیمی بزرگ روبرو می‌ شدم جو [بایدن] آخرین نفر در اتاق بود. او از من رئیس جمهور بهتری ساخت و شخصیت و تجربه‌ ای دارد که می ‌تواند ما را به یک کشور بهتر تبدیل کند.» 

کارزار انتخاباتی بایدن امیدوار است که بتواند حمایت آن دسته از رای ‌دهندگانی را جلب کند که در سال 2008 و 2012 به اوباما رای داده ‌اند، اما در سال 2016 به ترامپ رای دادند یا اصلا رای ندادند. 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.