​تاکنون بیش از 14 میلیون آمریکایی در انتخابات پیش از موعد ریاست جمهوری و کنگره آمریکا شرکت کرده‌ اند.

به گزارش جماران به نقل از اسپوتنیک، با توجه به نتایج محاسبات پروژه «انتخابات آمریکا»، که توسط «مایکل مک دونالد» استاد دانشگاه فلوریدا هدایت می ‌شود، تاکنون بیش از 14 میلیون آمریکایی در انتخابات پیش از موعد ریاست جمهوری و کنگره این کشور شرکت کرده ‌اند.

گزارش‌ها حاکی است که امسال شهروندان بیشتری تمایل به ارسال رای خود از مسیر پست دارند و بنا بر اخبار رسانه ‌های آمریکا، در برخی حوزه ‌های رای‌ گیری در ایالت ‌های مختلف، صف ‌های طولانی برای شرکت در انتخابات شکل گرفته است.

براساس داده‌ های این پروژه، تعداد کسانی که در رای گیری پیش از موعد شرکت نموده ‌اند به 14 میلیون و 123 هزار و 552 نفر رسیده است. فلوریدا با بیش از 1.9 میلیون رای پیشگام در رای گیری زودهنگام است و پس از این ایالت، «کالیفرنیا، میشیگان، ویرجینیا و نیوجرسی» با بیش از 1 میلیون رای در هر ایالت قرار دارند.

تعداد آرا زودهنگام تاکنون 10 درصد نسبت به تعداد این آرا در انتخابات سال 2016 فراتر رفته است.

لازم به ذکر است که امسال به دلیل همه گیری ویروس کرونا، اکثر ایالت‌ های آمریکا رای گیری از راه دور از طریق پست را اعلام کرده‌ اند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در هفته‌ های اخیر بارها اعلام کرده احتمال وقوع تقلب و تخلف در رای ‌گیری پستی بالا است.

قرار است روز 3 نوامبر، انتخابات ریاست جمهوری امریکا به صورت سراسری در این کشور برگزار شود و دونالد ترامپ با «جو بایدن» بر سر تصاحب کاخ سفید با یکدیگر رقابت ‌کنند.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.