رسانه های آمریکایی از ترس انتقال کرونا از کارکنان کاخ سفید یا از ترامپ به خبرنگاران خود، حاضر نیستند آنها را با ترامپ راهی سفرهای انتخاباتی کنند.

 

به گزارش جماران، روزنامه نیویورک تایمز نوشت که برخی از موسسه های رسانه ای بزرگ آمریکا به خبرنگاران خود از بیم ابتلای شان به ویروس کرونا اجازه سفر برای پوشش فعالیت های ستاد تبلیغاتی«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را نمی دهند.

علاوه بر خود نیویورک تایمز،«وال استریت ژورنال» و «واشنگتن پست» نیز حاضر نیستند که خبرنگاران خود را برای سفر با ترامپ اعزام کنند.

همچنین در روزهای اخیر نمایندگان روزنامه های BuzzFeed News و Politico و Hearst حاضر نشدند که در جمع خبرنگاران همراه ترامپ باشند.

این مساله باعث شده است که جمعیت خبرنگاران کاخ سفید(وی اچ سی ای)به دنبال خبرنگاران دیگری برود تا  فعالیت های انتخاباتی ترامپ را پوشش دهند.

در همین زمینه «الیزابت بومیلر» رئیس دفتر «تایمز» در واشنگتن گفت:« خبرنگارانی که در کاخ سفید فعالیت می کنند نگران سلامت خود هستند و در این مدت هرگز از سفر با رئیس جمهور احساس آرامش نمی کنند».

چیزی که خبرنگاران را بیشتر نگران می کند این است که میهمانداران، عناصر امنیتی و کارکنان کاخ سفید همراه ترامپ در هواپیما ماسک نمی زنند.

علاوه بر آن بسیاری از آنها قبل از پایان یافتن دوره دو هفته ای قرنطینه شان پس از ابتلا به کرونا یا ارتباط با افراد مبتلا به این بیماری، به سر کار خود بازگشته اند.

در همین حال، نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشت که رئیس جمهور  آمریکا قصد داشت هفته گذشته به هنگام خروج از بیمارستان «والتر رید» نقش «کلارک کنت» شخصیت تخیلی در فیلم‌های کمیک را که تبدیل به سوپرمن می‌شد تقلید کند و با باز کردن دکمه پیراهنش، تی‌شرت سوپرمنی را که زیر آن پوشیده بود، نشان دهد!

روزنامه نیویورک‌تایمز شنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان چندین تماس تلفنی از داخل بیمارستان والتر رید این ایده را مطرح کرد که با حالتی ضعیف و بی‌رمق از بیمارستان خارج شود و سپس تی‌شرت سوپرمنی را که زیر پیراهنش پوشیده به نمایش بگذارد؛ اقدامی که به گفته وی سمبل قدرت است.

ظاهرا ترامپ در چندین تماس تلفنی درباره این ایده صحبت کرده بود اما در نهایت این کار انجام نشد.

این گزارش روزنامه‌نیویورک تایمز درست همان روزی منتشر شد که ترامپ برای نخستین بار از زمان بازگشتش از بیمارستان والتر رید به کاخ سفید پس از سه شب بستری شدن در این بیمارستان برای درمان بیماری کووید-۱۹، در ملاءعام حاضر شد.   

روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش داد: ترامپ که روز شنبه به مدت کمتر از ۲۰ دقیقه سخنرانی کرد، بانداژ هم بر روی دستش داشت که یادآور درمان‌ها و تزریق‌هایی بوده که او در روزهای اخیر دریافت کرده بود.

این ایده رئیس جمهوری آمریکا با تمسخر کاربران توییتر همراه شد. یکی از کاربران نوشت: «خب ببینید در آسمان پرنده هست، هواپیما هست، دونالد ترامپ هم هست؟» کاربر دیگری نوشت: «یادآوری می‌کنم که سوپرمن یک سگ هم داشت. در ضمن او یک مهاجر بود.» یک کاربر دیگر هم نوشت: واقعا سوپرمن؟! راحت باش!

پزشکان ترامپ گفته‌اند که به این رئیس جمهوری در طول درمانش داروی استروئید داده شده که یک داروی ضد ویروسی و یک روش درمانی با آنتی‌بادی است. ترامپ یک روز پیش از ترخیص از بیمارستان والتر رید به خاطر خروج کوتاه از این مرکز درمانی نظامی برای دست تکان دادن برای طرفدارانش مقابل آنجا به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

ترامپ دوشنبه گذشته نیز به محض بازگشت به کاخ سفید به خاطر ژست گرفتن در مقابل دوربین خبرنگاران آن هم بدون ماسک و سپس ورود به محل اقامتش باز هم بدون ماسک به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.  

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.