خانواده سلطنتی انگلیس نسبت به رفتار غیرقابل پیش ‌بینی و فکرنشده شاهزاده هری و «مگان مارکل» بی ‌نهایت خشمگین هستند.

 

به گزارش جماران به نقل از ایندیپندنت، در کتاب جدیدی که «رابرت لِیسی» زندگینامه ‌نویس برجسته خاندان سلطنتی انگلیس نوشته است، خانواده سلطنتی را نسبت به رفتار غیرقابل پیش ‌بینی و فکرنشده شاهزاده هری و «مگان مارکل» بی ‌نهایت خشمگین توصیف می ‌کند. 

لیسی در این زندگینامه جدید که «نبرد برادران» نام دارد، با تعریف قطع روابط میان شاهزاده ویلیام و شاهزاده هری شایعاتی را که در مورد اختلافات میان آن دو وجود دارد، تقویت می‌ کند.   

او هشدار می‌ دهد که اگر با توجه به این که گفته می ‌شود هری متوجه شده که در قلب سلطنتی بودن چیزی فاسد وجود دارد روابط میان ویلیام و هری ترمیم نشود، خاندان سلطنتی انگلیس ممکن است برای همیشه تغییر کند. 

این کتاب تصویر تاریکی از روابط میان اعضای خاندان سلطنتی می‌ دهد و با دقت به لحظاتی اشاره می ‌کند که مدعی است خاندان سلطنتی در یک بحران قرار گرفته است.

لیسی در گفت ‌وگو با دیلی میل گفت روابط میان هری و ویلیام برای آینده خاندان سلطنتی سخت مهم است. 

او افزود: مساله ارزش ‌هاست، حتی در ارتباط با روحیه ملی. نظریه یک خاندان سلطنتی مدرن بر پایه این دو برادر ریخته شد. 

از آن گذشته، در این کتاب آمده است که ملکه انگلیس در نطقی که به مناسبت عید کریسمس سال 2019 ایراد کرد، تصویر هری، مگان و فرزندشان «آرچی» را روی میز کنار دستش نگذاشته بود و این گواه دیگری است بر وجود اختلاف در خاندان سلطنتی. 

لیسی می‌ افزاید در جریان دیدار رسمی هری و مگان از آفریقا در سپتامبر گذشته، ملکه، شاهزاده «چارلز و ویلیام» کاملا گیج شده بودند زیرا با آنها در مورد شکایات حقوقی چند جانبه این دو علیه رسانه ‌ها در جریان این دیدار مشورت نشده بود. 

این کتاب می‌ گوید یک حلقه قدرتمند در داخل کاخ باکینگهام به دست سِر «ادوارد یانگ» منشی مخصوص ملکه به راه افتاده که معتقد است مصاحبه جنجالی مگان با «تام بردلی» گزارشگر شبکه آی تی وی در آفریقا نمایانگر فقدان عجیب هرگونه حساسیت و در عین خودخواهی کامل بود. 

لیسی می‌ گوید: مگان وارد مرحله منفی یک قربانی شده بود.

در این میان، لیسی تلویحا می ‌گوید خاندان سلطنتی مرتکب اشتباه می‌ شود اگر نژاد مارکل را به عنوان یک سرمایه برای موقعیت خود نبینند. او می‌  نویسد: با مگان خانواده سلطنتی از نظر نژادی مختلط می‌ شود. این برای یک رژیم سلطنتی که نماینده ملتی با نژادهای مختلف و بازار مشترکی با نژاد های مخالف است مهم است.

دیگر جزئیاتی که لیسی در کتابش به آن اشاره کرده شامل قرار نهار خصوصی هری با ملکه در ماه ژانویه پیش از کنفرانس ساندرینگهام دعوت ملکه از هری، ویلیام و چارلز برای گفت‌ وگو در مورد شرایط هری و مگان است. گفته می‌ شود ویلیام به دنبال اعلامیه هری و مگان در مورد ترک وظایفشان به عنوان اعضای خاندان سلطنتی سخت خشمگین بوده است. هری و مگان اعلام کرده بودند که دلیل این تصمیمشان ایفای یک نقش مترقی و جدید در میان این نهاد و دستیابی به استقلال مالی است. 

لیسی می ‌گوید در خانواده سلطنتی همواره با هری بد رفتاری و با بی ‌رحمی برخورد شده است. این همان رفتاری است که با شاهدخت مارگرت و شاهزاده اندرو هم شده است. لیسی می‌ افزاید: این همان پدیده «جانشین سلطنت و عضو یدکی است» توضیح: عبارتی که اغلب با مزاح به کار می‌ رود و به معنی آن است که خاندان سلطنتی انگلیس خواهان جانشین سلطنت است و از او مراقبت می ‌کند و فرزند دوم را به عنوان جانشین احتمالی درصورت مرگ ولیعهد یدک می ‌کشد … و بی ‌تردید نمی‌ دانستند با همسر این عضو یدکی چه  کنند.»   

این کتاب که گفته می‌ شود تالیف آن ماه ‌ها طول کشیده است و پس از گفت‌ وگو با منابع ارشد سلطنتی نوشته شده می‌ گوید: «خواست ساسکس ‌ها برای گرفتن تضمین در مورد جزئیات به گونه ‌ای که گویی در یک مذاکره برای قرارداد هستند، موجب بروز تنش در میان خانواده سلطنتی شد.» 

لیسی نخست در سال 1977 با تالیف زندگینامه الیزابت دوم به شهرت رسید و نیز مشاور تهیه فیلم «تاج» در شبکه نتفلیکس شد.  

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.