وزارت خارجه چین امروز دوشنبه اعلام کرد که معرفی کردن کسی به عنوان مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان بدون دلیل و مدرک قاطع اقدامی غیرمسئولانه است.

به گزارش جماران، وزارت خارجه چین به شدت از اظهارات و واکنش های مسئولان آمریکایی درباره حمله انصار الله یمن به تأسیسات نفتی عربستان انتقاد کرد.

وزارت خارجه چین امروز دوشنبه اعلام کرد که معرفی کردن کسی به عنوان مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان بدون دلیل و مدرک قاطع اقدامی غیرمسئولانه است.

«هوا چون ینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس مطبوعاتی کوتاه در پکن گفت که کشورش امیدوار است که همه طرف ها از خود خویشتنداری نشان دهند.

اشاره سخنگوی وزیر خارجه چین به اظهارات «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا و برخی از مسئولان آمریکایی دیگر است که بدون هیچ گونه دلیل و مدرکی مدعی شدند که حملات توسط ایران یا از عراق صورت گرفته است.

بنابراین گزارش، ارتش  و کمیته های مردمی یمن صبح روز شنبه با 10 پهپاد مسلح به دو پالایشگاه شرکت آرامکوی عربستان سعودی حمله کرد که در پی آن روند تولید و صادرات نفت سعودی‌ها با اختلال مواجه شد.

در این حملات دو پالایشگاه نفتی «بقیق» و «خریص» شرکت آرامکو در شرق عربستان هدف قرار گرفتند.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن با صدور بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد این عملیات یکی از بزرگترین عملیات‌هایی است که نیروهای ما در عمق سعودی انجام داده و پس از رصد اطلاعاتی دقیق و همکاری افراد شریف و آزاده در داخل عربستان سعودی صورت گرفته است.

از سوی دیگر، نیروهای مسلح یمن با صدور بیانیه ای جدید درباره عملیات بزرگ انصارالله یمن و حمله به تأسیسات نفتی عربستان و متوقف کردن نیمی از تولیدات نفتی این کشور، ریاض را به شدت تهدید کرد.

نیروهای مسلح یمن تأکید کرد که عملیات حمله به پالایشگاه های «بقیق» و «خریص» با پهپادهایی صورت گرفت که با موتورهای متفاوت و جدید کار می کنند، برخی از این موتورها عادی و برخی بزرگ هستند.

نیروهای مسلح یمن در این بیانیه با هشدار به شرکت ها و خارجی ها در عربستان تصریح کرد: به شرکت ها و خارجی های حاضر در تأسیساتی که مورد حمله ما قرار گرفتند هشدار می دهیم که در آنها نمانند زیرا همچنان در تیررس ما هستند و هر لحظه ممکن است به آنها (این تأسیسات) حمله کنیم.

در این بیانیه تأکید شده است که نظام سعودی باید محاسبه های خود را مورد بازنگری قرار داده و تجاوزش به یمن را متوقف کند.

در این بیانیه همچنین آمده است که:به نظام سعودی تأکید می کند که دست ما به هر مکان و در زمانی که مشخص می کنیم می رسد.

 

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.