دختر ملک «سلمان بن عبدالعزیز» و خواهر«محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان به‌دلیل همدستی در بدرفتاری با یک کارگر لوله‌کش(مصری) در فرانسه به ۱۰ ماه زندان تعلیقی و ۱۰ هزار یورو جریمه محکوم شد.

به گزارش جماران به نقل از رویترز، دادگاهی در فرانسه دختر پادشاه عربستان را به ۱۰ ماه زندان تعلیقی محکوم کرد.

«حصه بنت سلمان» دختر ملک «سلمان بن عبدالعزیز» و خواهر«محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان به‌دلیل همدستی در بدرفتاری با یک کارگر لوله‌کش(مصری) در فرانسه به ۱۰ ماه زندان تعلیقی و ۱۰ هزار یورو جریمه محکوم شد.

بنت سلمان ۴۲ ساله، طبق رای دادگاه که در تاریخ ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) ابلاغ شد به ۱۰ ماه زندان تعلیقی و ۱۰ هزار یورو جریمه به خاطر رفتار خشونت آمیز محافظ شخصی‌اش با این کارگر محکوم شد. وکیل وی بلافاصله اعلام کرد که درخواست تجدیدنظر را ارائه می‌دهند.

کارگر لوله‌کش که در سپتامبر ۲۰۱۶ برای تعمیرات وارد آپارتمان خانم بنت‌سلمان شده در شکایت خود به دادگاه گفته است که وقتی مشغول عکس گرفتن از محل مورد تعمیر در حمام بوده، بنت‌سلمان از راه رسیده و او را متهم کرده است که از او که تصویرش روی آینه حمام افتاده بود، عکس گرفته و قصد سواستفاده از این ماجرا را دارد. سپس به دستور صاحبخانه، محافظ شخصی‌ لوله‌کش را کتک زده و چند ساعت در همان جا حبس کرده است. به گفته این کارگر، محافظ او را وادار کرده که پای شاهدخت را ببوسد تا آزادش کنند.

این حکم در حالی صادر شد که دادستان در ماه ژوئیه در کیفرخواستی، خواهان شش ماه زندان تعلیقی و ۵ هزار یورو جریمه شده بود اما حکم امروز سنگین‌تر از کیفرخواست دادستان است. حصه بنت سلمان در جلسه دادگاه غایب بود. از سوی دیگر دادگاه در دسامبر ۲۰۱۷ در این پرونده برای خواهر محمد بن سلمان، قرار بازداشت صادر کرده بود.

با این حال، «رانی سعیدی» محافظ شخصی خانم بنت سلمان که به تنهایی در جلسه دادگاه حضور داشت به ۸ ماه زندان تعلیقی و ۵ هزار یورو جریم محکوم شد.

رانی سعیدی خشونت علیه این لوله‌کش را علیرغم آثار کبودی روی مچ دست و صورت شاکی انکار می‌کرد.

بازداشت دختر ملک سلمان منجر به بحرانی برای وزارت خارجه فرانسه شد اما دادستانی پاریس دو ساعت و نیم بعد از بازداشت اش دستور آزادی او را داد؛ امری که باعث شد قاضی ای که دستور بازداشت وی را صادر کرده بود در سال 2017 بگوید که «برخورد ویژه که اجازه داد شاهزاده خانم فرار کند و فکر کند که بالاتر از قانون قرار دارد.»

خاندان پادشاهی سعودی در گذشته نیز در فرانسه پرونده قضایی داشته‌اند. در سال ۲۰۱۳ دستگاه قضایی فرانسه تمام اموال زن مطلقۀ ولیعهد پیشین عربستان را به دلیل بدهی ضبط کرد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.