آزادی شهر کفر عین در غرب شهر خان شیخون توسط ارتش سوریه باعث شده است که حلقه محاصره گروه های مسلح در مناطق تحت سیطره گروه تروریستی «جبهه النصره» و همپیمانانش در شمال استان حماه تنگ تر شود.

به گزارش جماران به نقل از روزنامه رأی الیوم، ارتش سوریه در ادامه پیشروی های خود در شمال سوریه موفق شد شهر«کفر عین» را در محور «خان شیخون» در جنوب استان«ادلب» آزاد کند.

منابع رسانه ای اعلام کردند که ارتش سوریه عملیات نظامی خود را در محور شهر «الهبیط» ادامه داد و پس از بازپس گیری شهر کفر عین در شرق الهبیط فاصله اش با شهر مهم و استراتژیک خان شیخون را به کمتر از 7 کیلومتر رساند. 

ارتش سوریه پس از درگیری های شدید با گروه های مسلح توانست کفر عین را آزاد کند.

یک منبع میدانی گفت که یگان های ارتش سوریه چارچوب سیطره خود را در اطراف شهر استراتژیک الهبیط در جنوب استان ادلب گسترش داده و به منظور محاصره گروه های مسلح در شمال استان حماه و قطع خطوط امدادرسانی شان از ادلب جنوبی، به دنبال آزادی روستاها و مزارع اطراف شهرهستند.

آزادی شهر کفر عین در غرب شهر خان شیخون توسط ارتش سوریه باعث شده است که حلقه محاصره گروه های مسلح در مناطق تحت سیطره گروه تروریستی «جبهه النصره» و همپیمانانش در شمال استان حماه تنگ تر شود و با آزادی شهر و تپه های «سکیک» در شرق خان شیخون  این محاصره تکمیل می شود.

این منبع میدانی تأکید کرد که هواپیما های سوری و روسی نیز سلسله عملیات مشترکی را انجام دادند و مقرهای افراد مسلح را در خان شیخون و خطوط امدادرسانی آنها در حومه آنها را به شدت بمباران کردند امری که پیشروی ارتش را به سمت شهر کفر عین و بازپس گیری آن را تسهیل کرد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.