کره‌جنوبی برای نخستین بار در ماه مارس امسال دو فروند جنگنده اف35 را از آمریکا خرید. طرفین درخصوص 40 فروند دیگر از این جنگنده تا سال 2021 نیز توافق کرده اند.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری آناتولی، کره شمالی اعلام کرد که اگر کره‌جنوبی جنگنده «اف35» از آمریکا دریافت کند، تسلیحات ویژه برای نابودی آنها را تولید خواهد کرد.

موسسه «مطالعات آمریکا» وابسته به وزارت امور خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای اعلام کرد: اگر کره‌جنوبی دو فروند جنگنده اف35 دیگر از آمریکا بخرد، کره‌شمالی بی‌تفاوت نمی‌ماند و تسلیحات لازم برای نابودی آنها را تولید خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره‌شمالی (KCNA)، در این بیانیه همچنین آمده است:«این اقدام سئول نقض اعلامیه پانومونجو محسوب می‌شود. بر اساس این اعلامیه، طرفین در مورد توقف تقویت تسلیحاتی توافق کرده‌اند.تا زمانی که دولت کره‌جنوبی از اتکا به نیروهای خارجی صرف‌نظر نکند، آینده‌ روشنی پیش‌روی روابط پیونگ یانگ-سئول نخواهد بود».

کره‌جنوبی برای نخستین بار در ماه مارس امسال دو فروند جنگنده اف 35 را از آمریکا خرید. طرفین درخصوص 40 فروند دیگر از این جنگنده تا سال 2021 نیز توافق کرده اند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.