لاوروف گفت متاسفانه برخی از کشورهای غربی می خواهند ایران را به اشتباه بیندازند، تا اقداماتی خارج از چارچوب برجام را اجرا کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، وزیر خارجه روسیه گفت: امیدوارم که اروپای قانون مدار، همچنان متعهد به قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل، به ویژه قطعنامه 2231 درباره توافق هسته ای با ایران باشد.

«سرگئی لاوروف» که در کنفرانس بین المللی «یادبود یوگنی پریماکوف» نخست وزیر فقید روسیه سخن می گفت، افزود: چشم انداز حفظ و نگهداری برجام، به اروپایی ها بستگی دارد، من منتظر نتایج دیدار های وزیر خارجه آلمان در تهران هستم.

لاوروف گفت: برخی از کشورهای غربی می خواهند ایران را به اشتباه بیندازند، تا مراحل غیر منطبق با برجام را اعلام کند. 

وزیر خارجه روسیه با انتقاد از عملکرد اروپایی ها در زمینه حفظ برجام گفت: آن وقتی که اتفاقات ناگوار رخ داد، بعضی ها در غرب می توانند نفس راحتی بکشند و به وجدان عاری از هر گونه مسئولیت پذیری خود بنگرند.

لاوروف تصریح کرد: بسیار ناراحت کننده است، اما باید از کلمه «بی کفایتی» درباره اقدامات اروپا در زمینه برنامه جامع اقدام مشترک استفاده کنم.

لاوروف معتقد است اقدامات آمریکا در قبال ایران، تلاش آشکار برای وادار کردن جامعه بین المللی به نقض قطعنامه شورای امنیت برای فشار آوردن بر این کشور است.

آمریکا در ماه مه 2018 از برجام خارج شد، تحریم ها را بازگرداند و تحریم های ثانویه علیه همه کشورهایی که با ایران تجارت می کنند اعلام کرد.

لاوروف در عین حال از پیشنهاد ایران برای انعقاد «قرارداد عدم تجاوز» استقبال کرد و گفت: «جواد ظریف وزیر خارجه ایران اخیر پیشنهاد انعقاد «قرارداد عدم تجاوز» را با شورای همکاری خلیج فارس داد که می تواند بسیار موثر و مفید باشد.»

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.