اخبار مرتبط

با نابسامانی های ناشی از برگزیت؛

بعیدی نژاد، سفیر ایران در لندن:

طرح جدید دولت «ترزا می» نخست وزیر انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا که قرار بود هفتم ژوئن صورت گیرد، به تعویق افتاد.

 

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری آناتولی، طرح جدید دولت «ترزا می» نخست وزیر انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا که قرار بود هفتم ژوئن صورت گیرد، به تعویق افتاد.

طرح جدید دولت انگلیس درخصوص برگزیت که قرار بود روز 7 ژوئن ارائه و به رای گذاشته شود، به دلیل اختلافات و اعتراضات در داخل حزب حاکم محافظه کار به تعویق افتاد. 

«مارک اسپنسر» از اعضای دولت ترزا می نخست وزیر انگلیس، در سخنانی در مجلس این کشور با اعلام این خبر گفت که تاریخ رای‌گیری جدید متعاقبا اعلام خواهد شد. 

«والرین واز» از احزاب مخالف دولت نیز با اشاره به اینکه مِی برای استعفا تحت فشار است، اظهار داشت: نخست وزیر بار دیگر منافع سیاسی خود را به منافع ملی ترجیح داده است. 

پیشتر ترزا می دو روز پیش اعلام کرد که برای چهارمین بار طرح مورد‌نظر دولت برای خروج کشورش از اتحادیه اروپا را با تغییرات و طرح جدید در مجلس عوام به رای خواهد گذاشت.

در طرح جدید نگرانی‌های مخالفان درباره حقوق کارگران، توافقات تجاری، اتحادیه گمرکی اروپا و مسائل زیست‌محیطی پاسخ‌ می‌دهد. پارلمان همچنین انگلیس می‌تواند در مورد دومین همه‌پرسی برگزیت رأی‌گیری کند. 

مردم انگلیس 23 ژوئن 2016 طی یک رفراندوم با 52 درصد آرا به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند. 

پیش از این قرار بود 29 مارس 2019 انگلیس به طور رسمی از اتحادیه اروپا خارج شود اما پارلمان این کشور لایحه تعویق خروج این کشور از اتحادیه اروپا تا 30 ژوئن را تصویب کرد. 

پارلمان انگلیس نیز توافق برگزیت با اتحادیه اروپا را سه بار رد کرده بود. مجلس انگلیس همچنین لایحه‌ای را تصویب کرده بود که بر اساس آن دولت مجبور است برای دوری از برگزیت بدون توافق، از اتحادیه اروپا درخواست مهلت کند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

با نابسامانی های ناشی از برگزیت؛

بعیدی نژاد، سفیر ایران در لندن:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.