اخبار مرتبط

مسکو اعزام نزدیک به 400 فرد مسلح از یک شرکت امنیتی خصوصی روسیه به ونزوئلا برای حمایت از «نیکولاس مادورو» رئیس جمهور این کشور را تکذیب کرد.

 به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، کاخ کرملین  اخبار منتشر شده درباره اعزام نزدیک به 400 فرد مسلح از یک شرکت امنیتی خصوصی روسیه به ونزوئلا برای حمایت از «نیکولاس مادورو» رئیس جمهور این کشور را تکذیب کرد.

بنابراین گزارش،ونزوئلا طی روزهای گذشته با تحولات سیاسی مهمی روبرو بوده است. «خوآن گوآیدو» رئیس مجلس ملی ونزوئلا روز چهارشنبه 23 ژانویه به دنبال تظاهرات ضد دولتی در کاراکاس، خود را «رئیس جمهور موقت» این کشور اعلام کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نیز پس از سخنان گوآیدو با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «خوآن گوآیدو، رئیس مجلس ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت می‌شناسم.»

نیکولاس مادورو طی سخنانی در جمع هواداران خود مقابل کاخ ریاست جمهوری کاراکاس اعلام کرد: «ونزوئلا تمام روابط خود با آمریکا را قطع کرده است. این کشور درصدد کودتا علیه دولت قانونی ونزوئلا است. تمام دیپلمات‌های آمریکایی ونزوئلا را در عرض 72 ساعت ترک کنند.»

کشورهایی ماندد آمریکا، کانادا، کلمبیا، برزیل، آرژانتین، شیلی، پرو و پاراگوئه  ریاست جمهوری موقت گوآیدو را به‌رسمیت شناختند. مکزیک، ترکیه، روسیه، چین، کوبا، بولیوی و ایران نیز از «دولت قانونی» مادورو حمایت کردند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.