اخبار مرتبط

رئیس جمهور آمریکا از تصمیم خود برای محدود کردن کمک‌های مالی به هندوراس، گواتمالا و السالوادور خبر داده و در صفحه توئیتر خود حرکت کاروان مهاجران به طرف ایالات متحده را یک «فوریت ملی» خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از یورونیوز،«دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا می‌گوید به ارتش و مسئولان مرزبانی فدرال این کشور نسبت به نزدیک شدن کاروان مهاجران از آمریکای مرکزی هشدار داده است.

رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه ۳۰ مهر همچنین از تصمیم خود برای محدود کردن کمک‌های مالی به هندوراس، گواتمالا و السالوادور خبر داده و در صفحه توئیتر خود حرکت کاروان مهاجران به طرف ایالات متحده را یک «فوریت ملی» خواند.

ترامپ در مورد جزئیات اقدام دولت خود در این زمینه توضیحی نداده است و کاخ سفید، اداره گمرک و حفاظت مرزی و نیز وزارت دفاع آمریکا هنوز اطلاعاتی در مورد این دستور و شیوه اجرای آن منتشر نکرده‌اند.

رئیس جمهور آمریکا در توئیتر خود نوشته است: «متاسفانه به نظر می‌رسد که پلیس و ارتش مکزیک قادر نیستند کاروانی را که به سوی مرزهای جنوبی ایالات متحده است، متوقف کنند.»

وی در ادامه نوشت: «من به مرزبانی و ارتش هشدار داده‌ام که این یک فوریت ملی است.» و می‌افزاید: «گواتمالا، هندوراس و السالوادور وظیفه خود مبنی بر متوقف کردن این افراد که کشور خود را ترک گفته و دارند به طور غیرقانونی به آمریکا می‌آیند، انجام نداده‌اند. بنابراین ما هم حالا شروع می‌کنیم به قطع یا محدود کردن شدید کمک‌های بزرگ خارجی که دائم به دست آنها می‌رسد.»

هزاران مهاجر که بیشترشان اهل هندوراس هستند، بعد از راهپیمایی از ماناگوآ، پایتخت گواتمالا آخر هفته گذشته به شهر تاپاچولا در مرز مکزیک رسیدند. آنها به رغم هشدار دولت مکزیک به طرف مرز آمریکا حرکت کردند تا تهدید ترامپ به بستن مرز این کشور با مکزیک را به چالش بکشند.

پلیس ضد شورش مکزیک در طول بزرگراهی در جنوب این کشور که مهاجران از آن می‌گذشتند حضور یافت اما مانع حرکت کاروان نشد.

ترامپ تهدید کرده که اگر حرکت مهاجران ادامه یابد، کمک‌های مالی منطقه‌ای را قطع کرده و احتمالا مرز خود با مکزیک به کمک ارتش خواهد بست.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.