• کدخبر: 1389522
  • منبع: mehrnews.com
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار مهر، سعید کشمیری بعدازظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز سه‌شنبه پنجم فروردین ۶۷ نفر است.‌

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: از پنج بیمار جدیدی که نتیجه آزمایش کرونا ویروس آن‌ها مثبت اعلام‌شده، سه مورد ساکن شهرستان بوشهر شامل سه خانم ۲۷ ساله، ۴۳ ساله و ۴۵ ساله است که خانم ۲۷ ساله داری سابقه سفر به خارک به همراه همسر خود را دارد و خانم ۴۳ ساله نیز همسرش در تهران کار می‌کند که همکاران همسرش در تهران نمونه آزمایش آنها مثبت اعلام‌شده بود، خانم ۴۵ ساله نیز دختر وی از تهران برگشته بود که هر سه نفر پس از طی دوره درمان از بیمارستان ترخیص و در حال حاضر با حال عمومی خوب در قرنطینه خانگی است.

وی تصریح کرد: نفرات جدید دیگر نیز که نمونه آزمایش ویروس کرونای آن‌ها مثبت اعلام‌شده دو خانم ۳۹ ساله و ۷۰ ساله ساکن شهرستان دشتستان هستند که خانم ۳۹ ساله یکی از بستگانشان از مأموریت تهران برگشته بود و خانم ۷۰ ساله نیز مبتلا به بیماری کلیوی است و فامیل یک از افرادی است که قبلاً نمونه آزمایش وی مثبت اعلام‌شده که هر ۲ نفر پس از طی دوره درمان از بیمارستان ترخیص و در حال حاضر با حال عمومی خوب در قرنطینه خانگی است.

دکتر کشمیری با بیان اینکه تا امروز ۶۷ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۶۷ نفر) تاکنون ۵۸ نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص شده و در قرنطینه خانگی هستند و پنج نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با درخواست از مردم برای پرهیز سفرهای درون و برون استانی، گفت: امروز امر به معروف در خانه ماندن و نهی از منکر دوری از اجتماع است.

سفرهای درون استانی عامل مهم انتقال بیماری کرونا ویروس

دکتر کشمیری با بیان اینکه از هم استانی‌های گرامی درخواست می‌شود از شهر خود به بهانه‌های مختلف از شهر خارج نشوند، افزود: سفرهای درون استانی عامل مهم انتقال بیماری کرونا ویروس است، بنابراین در خانه بمانید و عامل مرگ دیگران نشوید.

ناقل ویروس کرونا به سالمندان نباشیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه ناقل ویروس کرونا به سالمندان نباشیم، اضافه کرد: امسال احترام به بزرگ‌ترها، نرفتن خدمت ایشان است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: جان همه انسان‌ها باید برایمان مهم باشد، با تردد غیرضروری جان کسی را به خطر نیندازیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1389522
  • منبع: mehrnews.com
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.