حسین براتی روز چهارشنبه در نشست با استاندار بوشهر افزود: در اجرای این طرح برای کاهش آسیب‌های اجتماعی با همکاری کانون‌های فرهنگی مساجد کشور تلاش می‌شود.

وی بیان کرد: در این ارتباط تمرکز بر جذب جوانان به مساجد است و هدف از تشکیل شورای نظارت و هماهنگی کانون‌های فرهنگی مساجد کشور رونق بیش از پیش این مراکز دینی و مذهبی است.

براتی در باره شورای نظارت و هماهنگی کانون‌های فرهنگی مساجد کشور گفت: این شورا  ۹ عضو شامل امام جمعه به عنوان رئیس شورا، استاندار نایب رئیس، اداره‌کل فرهنگ وارشاد اسلامی دبیر شورا و اداره‌های کل اوقاف، تبلیغات اسلامی، کانون فرهنگی مساجد، حوزه علمیه، سپاه و شهرداری به عنوان اعضای این شورا منصوب می‌شوند.

حسین براتی اضافه کرد: در زمان حاضر ۱۴ هزار کتابخانه مساجد در کشور فعال است که از این شمار ۱۷۵ کتابخانه در استان بوشهر قرار دارد.

استاندار بوشهر گفت: هر چه زمینه تقویت، رونق و فعالیت‌ کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فراهم شود، آسیب‌های اجتماعی کمتر خواهد شد.

عبدالکریم گراوند اضافه کرد: نگاه و توجه به مساجد اعتقاد قلبی است و هر چه این نهاد را تقویت و پر رونق کنیم آسیب‌های اجتماعی کمتر می‌شود.

وی اضافه کرد: مسجد یک ظرفیت مهم در عرصه فرهنگی و مذهبی است که باید از این ظرفیت نهایت بهره را برد در همین ارتباط کانون‌های فرهنگی مساجد تلاش کنند مساجد کانونی برای فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سایر مسائل باشند.

استاندار بوشهر گفت: امیدواریم با تشکیل شورای نظارت و هماهنگی کانون‌های فرهنگی مساجد کشور برای ایجاد رونق و جذابیت مساجد، کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیوند نسل جوان با این مراکز دینی تلاش شود.

گراوند بیان کرد: برنامه ریزی برای انجام فعالیت های فرهنگی در کانون های مساجد اهکار مناسب برای رونق و جذب جوانان و نوجوانان به این مراکز است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.