زباله های رها شده در حاشیه سایت پسماند و دره‌های فصلی درصورت جمع آوری و دفن نشدن در زمان بارندگی علاوه بر سرازیر شدن روی سطح وسیعی از زمین های کشاورزی منطقه، پیامدهای ناگوار زیست محیطی و به خطر افتادن سلامت مردم را بدنبال خواهد داشت.

زمین های کشاورزی، منازل و باغ های روستاهای نزدیک به سایت پسماند گناوه از جمله  قلعه حیدر و چاهک و ساحل از عمده مناطقی است که در  صورت وقوع بارندگی، زباله‌ها سرازیر و مشکل جدی زیست محیطی ایجاد خواهدشد.

رئیس شورای بخش مرکزی گناوه و شورای اسلامی روستای قلعه حیدر گناوه گفت: انباشت زباله‌های رها شده در دره‌های فصلی برای مردم این روستا و روستاهای همجوار خطرناک و باید قبل از فصل بارندگی جمع آوری شود.

ناصر حیات داوودی افزود: پسماندها تخلیه شده در محل معدن زباله شهر گناوه به صورت روباز درسطح وسیعی رها شده و دفن نمی‌شود که علاوه بر آلودگی در فصل بارندگی‌ها نیز مشکل ساز خواهد شد.
وی اظهار داشت: معدن دفع پسماندهای بندرگناوه تبدیل به محیطی آلوده و تهدیدکننده سلامت و بهداشت مردم روستاهای همجوار شده و باید از چنین وضعیتی رها و ساماندهی شود.

وی گفت: روستائیان از وضعیت ایجاد شده در محل و اطراف سایت پسماند ناراضی هستند و از شورا  خواسته‌اند پیگیر جمع آوری زباله‌ها شود.

معاون اجرایی شهرداری گناوه گفت: در بازدیدی که از سایت پسماند این شهر در روز گذشته بعمل آمد هیچگونه زباله رها شده در دره‌های فصلی  مشاهده نشد و درصورتیکه کسانی اطلاع داشته باشند شهرداری را در جریان قرار دهند تا بموقع جمع آوری شود.

کرامت الله طاهری افزود: طبق برنامه ریزی بعمل آمده تخلیه زباله‌ها در سایت پسماند جمع آوری و با ۲ دستگاه بولدوزر شرکت طرف قرارداد دفن می‌شود.

وی گفت: باتوجه به اینکه یکی از بولدوزرها دچار نقص فنی شده مقداری زباله در محل سایت پسماند دپو شده که پس از تعمیر نسبت به جمع آوری و دفن کامل آنها اقدام خواهد شد.

شهر گناوه مرکز شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر و پسکرانه خلیج فارس واقع است که در زمان بارندگی‌های شدید در مسیر طغیان رودخانه‌های فصلی بالادستی قرار دارد.

۶۱۶۴/۶۰۴۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.