شرکت کنندگان در این کارگاه با  اصول و فضای حاکم ، شناخت مفاهیم و دلایل موفقیت و بررسی استارتاپ های موفق ایرانی و جهانی،  کسب و کارهای اینترنتی،  ایده پردازی ، اصول و قوانین حاکم بر فضای دیجیتال و کار بر بستر اینترنت و فضای دیجیتال آموزش دیدند.

دبیر انجمن علمی حسابداری دانشگاه پیام نور گناوه در این کارگاه آموزشی گفت: تقویت و تشویق جوانان به کسب و کار از عمده اهداف برپایی این کارگاه است.

 عصمت السادات حسینی افزود: امیدواریم با برگزاری این کارگاه  بستر لازم برای ورود دانشجویان به کسب و کارهای استارت آپ فراهم شود .

استاد دانشگاههای  گناوه گفت: استارت آپ ها  جزو کسب و کارهای نوپا  هستند که بر بستر اینترنت ارائه می‌شوند.

دکتر حسن حقیقی افزود: این روش دارای ویژگی هایی نظیر  لایه لایه بودن، پایداری، هدفمند بودن، قابلیت بزرگ شدن و مقیاس پذیری و تفکر سیستمی دارد که می‌تواند در شاخه های مختلف از

خدماتی تا محصول محور و کارگاه های تولیدی یا بازاریابی در قالب فرآورده های مختلف دیجیتال شامل سایت و وبلاگ ارایه شود.

وی اظهار داشت:  برای ورود به استارت آپ به  زیر ساخت هایی نظیر داشتن یک ایده خوب ، پیدا کردن کارکنانی مرتبط و سختکوش، داشتن بسترهای رایانه و اینترنت و پیگیری مستمر و اشراف بر بازار هدف نیاز است.

حقیقی  گفت:  دانشگاه برای تربیت نیروهای خلاق و کار آفرین  یک برنامه ریزی مدون کند که  در این زمینه حمایت معنوی، تبیین اصول علمی برای متقاضیان از طریق اساتید خبره، ایجاد آزمایشگاه ها و

کارگاه های مرتبط با فضای کسب و کار دیجیتال، همکاری با صنایع بومی و کارآفرینان برتر شهر ، تبادل نظر و انتقال دیدگاه ها و تجربیات، ایجاد حمایت های معنوی با  برگزاری کلاس های کارآفرینی و

ایده پردازی ، حمایت از ایده های نو در قالب نمایشگاه ها، تاسیس مراکز رشد و ایجاد فضا برای بروز خلاقیت ها و تبادل ارتباطی افراد خبره پیشنهاد می‌شود.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر دارای ۳ دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی و علمی کاربردری است.

۶۱۶۴/۶۰۴۵
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.