اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محسن محبی روز سه شنبه در کارگروه اطلاع رسانی راهکارهای ویژه روابط عمومی های استان بوشهر افزود: هدف از برگزاری رزمایش ها تنها تهیه گزارش نیست بلکه تقویت نقاط قوت و ضعف و ایجاد حساسیت در ارتباط با موضوع پدافند غیرعامل است.
وی بیان کرد: هرچند نیروگاه اتمی بوشهر از امنیت بالایی برخوردار است ولی نباید از احتمال وقوع حادثه غافل شد و باید مردم را برای حوادث احتمالی آماده کرد.
محبی اضافه کرد: تلاش می شود با برگزاری رزمایش پرتوی استان بوشهر مردم اطراف نیروگاه با انواع تهدیدها آشنا شوند تا در زمان وقوع حادثه بدانند چگونه باید عمل کنند.
وی یادآور شد: افزایش آگاهی عمومی و آگاهی بخشی به جامعه در زمینه رزمایش پرتوی به عهده استان بوشهر است و در این ارتباط باید از ظرفیت روابط عمومی ها و رسانه های این استان استفاده شود.
محبی گفت: با توجه به ظرفیت محدود استان بوشهر از لحاظ رسانه ای، تلاش می شود برای اطلاع رسانی در زمینه رزمایش پرتوی به هدف مشترکی برسیم و مهمترین وظیفه روابط عمومی ها در این بخش ارتقای آموزش عمومی است.
وی بیان کرد: امروز تهدیدهای پرتوی به عنوان تهدیدهای نوین به شمار می رود که باید با استفاده از ظرفیت رسانه ها و روابط عمومی در راستای ارتقای آگاهی های عمومی جامعه گام برداشت.
محبی اضافه کرد: رزمایش های پرتوی فرصت و تمرینی است که ما به جای شبکه های اجتماعی باید به مردم اطلاعات و شیوه برخورد را ارائه دهیم.
وی یادآور شد: رسانه ها ابزار روابط عمومی ها هستند و نقش اطلاع رسانی، آموزش عمومی و هدایت افکار عمومی در آرامش بخشی به جامعه در زمان حادثه بسیار تاثیرگذار است.
محبی گفت: بوشهر با وجود نیروگاه اتمی، پارس جنوبی و جزیره خارگ استانی ویژه در کشور است و باید مسائل مربوط به رعایت اصول پدافند غیرعامل در این استان با جدیت رعایت و دنبال شود.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان بوشهر با اشاره به اجرای رزمایش پرتوی در جوار نیروگاه اتمی بوشهرگفت: در این ارتباط 9 کارگروه تخصصی برای برگزاری این رزمایش تشکیل شده است.
حمزه اعتماد افزود: پدافند غیرعامل نقشی مهم در حفظ جان، مال و کاهش آسیب‌ها در بروز حوادث دارد و شناسایی حوادث و ارائه آموزش در نقاط حساس رسالت مهم پدافند غیرعامل است.
وی اضافه کرد: نیروگاه اتمی بوشهر از ایمن‌ترین نیروگاه‌های هسته‌ای در جهان است ولی رزمایش پرتوی برای افزایش آمادگی در زمان حوادث احتمالی برگزار می ‌شود.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان بوشهر گفت: رزمایش پرتوی بوشهر اوایل سال آینده در جوار نیروگاه اتمی و مناطق اطراف آن اجرا می ‌شود.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان بوشهرگفت: هدف از رزمایش پرتوی بوشهر تخلیه یک‌هزار نفر از ساکنان اطراف نیروگاه اتمی بوشهر است براین اساس 400 نفر از نیروگاه، 300 نفر در مناطق اطراف و مابقی از دریا برای مصون ماندن از آلودگی در رزمایش پرتوی در عالی ‌شهر اسکان می‌ یابند.
اعتماد گفت: در زمان حاضر دستگاه‌های مختلف در رزمایش پرتوی بوشهر حضور دارند وکارگروه‌ها و تیم‌های عملیاتی آموزش‌های لازم را فرا گرفته اند.
مدیرکل صدا و سیمای استان بوشهر گفت: در رزمایش پرتویی مدیریت و مهندسی افکار عمومی ازجمله مواردی است که باید مورد توجه روابط عمومی ها قرار گیرد.
سید حسین ناظر با اشاره به توسعه و رشد روزافزون فضای رسانه و شبکه های اجتماعی افزود: روابط عمومی ها به عنوان یکی از مولفه های اصلی و شریک اصلی رسانه ها مسئولیت مهندسی و اقناع افکار عمومی را برعهده دارند.
مدیرکل روابط عمومی استانداری بوشهر گفت: باتوجه به اهمیت نقش پدافند غیرعامل درکاهش آسیب‌ها و تهدید‌ها نیاز است کارگروه‌های شهرستان تمهیدات لازم را داشته باشند.
اسماعیل کاظمی افزود: پدافند غیرعامل همان مقاوم سازی است که به نوعی استان و زیرساخت‌های مهم را از تهدیدهای طبیعی و غیر طبیعی مصون سازیم.
وی بیان کرد: فضاسازی اجتماعی و آگاهی بخشی به مردم باید به وسیله روابط عمومی ها انجام شود.
6047/6043
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.