قوه قضاییه اعلام کرد: حکم قطعی یکی از پرونده‌های وحید اشتری اجرا شد.

به گزارش جماران؛ خبرگزاری میزان رسانه قوه قضاییه خبر داد: دادگاه تجدیدنظر استان تهران پس از رسیدگی به پرونده مطروحه وحید اشتری ماهینی، رای قطعی و لازم‌الاجرای خود را صادر و وی را به حبس محکوم کرد.

رسیدگی قضایی به پرونده‌های وحید اشتری که مربوط به سال‌های ۹۹، ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ می‌شده است، به دقت در مراحل مختلف دادسرا، دادگاه بدوی، دیوان عالی کشور، معاونت قضایی و دادگاه تجدیدنظر استان تهران مورد بررسی قرار گرفته و رای قطعی یک از پرونده‌های وی صادر و پرونده برای اجرای احکام به دادسرا ارجاع و رای اجرا و اشتری به زندان معرفی شد. 

پرونده‌ای که حکم قطعی آن به مرحله اجرا درآمد پس از طی مراحل قانونی در دادسرا، دادگاه بدوی، دادگاه تجدیدنظر و دیوان عالی کشور مجدد در آذر ماه ۱۴۰۲ و در پی دستور تجویز اعاده دادرسی دیوانعالی کشور به شعبه هم عرض رسیدگی کننده در دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع شده بود.

 

وحید اشتری

 

وحید اشتری کیست؟

رویداد 24 نوشت: وحید اشتری یکی از چهره‌های جریانی موسوم به عدالتخواهی، از آن دست افرادی است که از بسیج دانشجویی دانشکده حقوق دانشگاه تهران مراتب ترقی را پیموده و کم کم به دلیل مدارک متعددی که در توییتر در قالب اعتراض به تبعیض و فساد به اشتراک گذاشته، بر سر زبان‌ها افتاده است. اگرچه خیلی‌ها نسبتی بین جریان اصولگرایی و این جریان دانشجویی برقرار می‌کنند، خودش این نسبت را انکار می‌کند. البته او حالا مدت‌ها است که دانشجو نیست ولی هنوز از مواهب فعال پیشین دانشجویی بودن بهره می‌برد.

اشتری متولد پنجم آبان ماه سال ۱۳۶۸ است. فعالیت دانشجویی اولین ورود او به عرصه سیاست بوده است.اشتری از طریق بسیج دانشکده حقوق توانست در تشکیلات بسیج وارد شود. اکنون او را به عنوان مسئول پیشین تشکیلات بسیج دانشگاه تهران، عضو پیشین شورای مرکزی جنبش عدالتخواه و سخنگوی سابق کمیته صیانت از منافع ایران می‌شناسند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.