دامنه اختیارات رییس‌جمهور در ایران محدودیت‌های مهم دارد. از جمله شوراها و..اما این که بی‌تاثیر یا کم‌تاثیر است، نادرست است. شاهد این که هرکدام از رؤسای جمهور پیشین در حوزه‌هایی تاثیرگذار بوده‌اند.

به گزارش جماران؛ سید عباس صالحی، مدیر مسئول روزنامه اطلاعات نوشت:

 

 فرقی نمی‌کند چه کسی انتخاب بشود، همه در ناکارآمدی و...شبیه هم هستند

پ.ن. آیا واقعا دوره‌های هاشمی،خاتمی،احمدی‌نژاد، روحانی و رئیسی تفاوت ندارند؟ چرا برخی یک دوره را بهتر و برخی دوره‌ای را بدتر می‌دانند؟ پس فرق دارد که چه کسی رییس‌جمهور باشد.

 

 در اعلام صلاحیت‌ نامزدها  تنوع سلایق رعایت نشده است

پ.ن. حتما اگر گستره تایید صلاحیت‌ها وسیع‌تر بود فرصت‌های بیشتری برای انتخاب وجود داشت، اما دربین گزینه‌های اعلامی هم می‌توان کوشید که نزدیکترین سلیقه را انتخاب کرد.

 

 نامزدها برنامه‌های روشن ایجابی ندارند

پ.ن.حتی اگر چنین باشد، ایده‌های سلبی ایشان هم اهمیت دارد. این که چه چیزهایی را رد می‌کنند و باور ندارند. بخش مهمی از عملکردها در آن چیزی است که نمی‌خواهند انجام بدهند.

 

 رییس‌جمهور در ایران اختیاری ندارد

پ.ن. البته دامنه اختیارات رییس‌جمهور در ایران محدودیت‌های مهم دارد. از جمله شوراها و..اما این که بی‌تاثیر یا کم‌تاثیر است، نادرست است. شاهد این که هرکدام از رؤسای جمهور پیشین در حوزه‌هایی تاثیرگذار بوده‌اند.

 

 در ساختارهای معیوب و ناکارآمد جاری کاری از کسی برنمی‌آید

پ.ن.مشکلات عمیق ساختاری انکارناپذیرند، اما برخی می‌توانند بر عمق و گستره آن بیفزایند و جمعی شاید بتوانند از آن بکاهند و بروندادهای آن را قابل قبول تر کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.