تعظیم شعائر دینی و بزرگداشت ماه مبارک رمضان از سنت‌های مردم ایران است. در سندی از اسناد تاریخی مرکز اسناد انقلاب اسلامی نامه‌ای از اداره کل فرهنگ و هنر استان اصفهان در سال 1345 به چشم می‌خورد که در آن با برگزاری یک کنسرت خاص در ماه رمضان مخالفت شده است.

به گزارش جماران؛ در سندی از اسناد تاریخی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، نامه‌ای از اداره کل فرهنگ و هنر استان اصفهان در سال 1345 به چشم می‌خورد که در آن با برگزاری یک کنسرت خاص در ماه رمضان مخالفت شده است. 

پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز اسناد انقلاب اسلامی نوشت؛ تعظیم شعائر دینی و بزرگداشت ماه مبارک رمضان از سنت‌های مردم ایران است. در سندی از اسناد تاریخی مرکز اسناد انقلاب اسلامی نامه‌ای از اداره کل فرهنگ و هنر استان اصفهان در سال 1345 به چشم می‌خورد که در آن با برگزاری یک کنسرت خاص در ماه رمضان مخالفت شده است. 

در متن این سند آمده است:«عطف بنامه شماره ١٨٠٢م - ٤٥/١١/٣ ضمن اعاده نامه ارجاعی باستــحضــــــــار می‌رساند تئاتر اصفهان برای ایام ماه مبارک رمضان درخواست اجرای یک برنامه کنسرت نموده بود و این اداره به شرط رعایت نمودن نزاکت در اشعار ترانه با اجرای کنسرت موافقت نمود. در برنامه کنسرت‌ها معمولاً موسیقی و آواز اجرا می‌شود نه رقص گروه‌های باله که آقای فرهمند در نامه خود ذکری از آن‌ها نموده‌اند رقص‌های هنری اجرا می‌نمایند و بدن‌های رقاصه‌ها کاملاً پوشیده است.

آقای فرهمند که خود سابقه هنری زیاد دارند و در کار خود هنرمند شایسته‌ای می‌باشند نبایستی اجازه اجرای چنین برنامه‌هائی را بدهند. این اداره امیدوار است که در آینده بتواند به هنرمندانی که نبوغ هنری دارند (و آقای فرهمند که شایسته‌ترین آن‌ها می‌باشد) کمک‌های لازم را بنماید که ابراز نبوغ هنری برای آن‌ها مقدور باشد. مدیرکل فرهنگ و هنر استان اصفهان- بهادری»


کنسرت اصفهان

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.