ارتش پاکستان از کشتن ۷ تروریست در نزدیکی مرزهای خود با افغانستان خبر داد.

به گزارش جماران؛ ارتش پاکستان درحالی از عملیات ضدتروریستی در نزدیکی مرزهای خود با افغانستان خبر می‌دهد که تجارت دو کشور درپی تبادل آتش اخیر میان مرزبانی افغانستان و پاکستان همچنان تعلیق و پرتردد ترین گذرگاه مرزی آنان نیز بسته است.

ایرنا به نقل از روابط عمومی ارتش پاکستان نوشت؛ در جریان عملیات نیروهای امنیتی در حوالی منطقه مرزی ژوپ واقع در ایالت بلوچستان در امتداد مرزهای مشترک با افغانستان ۷ تروریست کشته شدند.

ارتش پاکستان افزود: عملیات پاکسازی برای از بین بردن سایر تروریست های موجود در منطقه در حال انجام است و نیروهای امنیتی این کشور مصمم به از بین بردن تهدید تروریسم هستند.

 

پاکستان تروریست ها را کشت

 

این درحالی است که پاکستان همسایه غربی خود افغانستان را به کم کاری در کنترل مرزها و چشم پوشی از تحرکات عناصر تروریستی در قلمروی آن کشور متهم می‌کند. کابل با رد ادعای اسلام‌آباد از همسایه خود خواست راهکار بحران‌های خود را در داخل جستجو کند.

هفته گذشته درپی تبادل آتش میان نیروهای ارتش پاکستان و مرزبانی طالبان افغانستان در نزدیکی مرز "طورخم" تنش‌های از قبل گرم دو همسایه را داغ تر کرد. طرف پاکستانی اقدام به بستن گذرگاه‌ طورخم به عنوان پرترافیک ترین معبر مرزی با افغانستان کرد و تاکنون مذاکرات طرفین برای کاهش تنش‌ها و بازگشایی مرز بی نتیجه بوده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.