معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: متقاضیان می توانند برای نام نویسی به سامانه عتبات به نشانی atabat.haj.ir یا ۲ هزار و ۷۰۰ دفتر زیارتی سراسر کشور مراجعه نمایند و زمان اعزام را مدنظر قرار دهند.

جی پلاس؛ معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در باره آخرین برنامه‌ریزی‌ها برای اعزام زائران عتبات عالیات در سه ماهه فصل زمستان و به ویژه اعزام‌های ماه رجب و شعبان المعظم توضیح داد.

طبق گزارش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید رضا محمدی با بیان اینکه اعزام های دوره جدید از ۱۷ دی ماه تا ۲۲ اسفند ماه پیش بینی شده است گفت: اعزام‌های ماه مبارک رجب و شعبان المعظم نیز در این دوره زمانی قرار دارد و تا آغاز ماه مبارک رمضان به اتمام می رسد که برای بازه زمانی بعد که همزمان با ایام عید نوروز است نیز برنامه ریزی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه برای بیش از ۴۰ هزار نفر زائر ظرفیت سازی در دوره جدید ایجاد شده است افزود: این ظرفیت سازی ها به مرور توسط شرکت های مجری در حال افزایش است و در این دوره زمانی تعداد بیشتری ظرفیت مهیا خواهد شد و تعداد بیشتری از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به عتبات مشرف می‌شوند.

محمدی درباره اعزام های دی ماه نیز گفت: در دی ماه که تا هفدهم آن مربوط به دوره قبل بوده است، تاکنون ۲۰ هزار نفر رهسپار سفر زیارتی عتبات عالیات عراق شده اند.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت همچنین تاکید کرد: برنامه ریزی لازم برای رشد سطح خدمات و افزایش رضایتمندی زائران انجام شده است که قطعا رضایت، عزت، کرامت، سلامت و امنیت زائران اولویت ما محسوب می شود.

وی درباره هزینه های سفر عتبات نیز گفت: سفرها در دو قالب زمینی و هوایی و در بسته های مختلف و از اقصی نقاط کشور انجام می شود که تفاوت قیمت ها نیز بدلیل درجه بندی کاروان ها، سطح بندی هتل ها، خدمات حمل و نقل، شهر مبدا اعزام زایران و .... است، اما کیفیت خدمات همانند بیمه ای ، تغذیه، بهداشتی، فرهنگی و ... یکسان خواهد بود.

محمدی تصریح کرد: حدود قیمتی از مبدا تهران برای سفرهای زمینی از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا حدود ۸ میلیون است و هزینه برای سفرهای هوایی نیز از ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است که البته سعی شده هزینه ها مدیریت شود .

وی افزود: این هزینه ها برای خدماتی همانند حمل و نقل، تغذیه و تدارکات، بیمه، اسکان در هتل ، امنیت و ..... دریافت می شود.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: متقاضیان می توانند برای نام نویسی به سامانه عتبات به نشانی atabat.haj.ir یا ۲ هزار و ۷۰۰ دفتر زیارتی سراسر کشور مراجعه نمایند و زمان اعزام را مدنظر قرار دهند.

وی به متقاضیان توصیه کرد که چنانچه قصد زیارت عتبات عالیات را دارند حتما از طریق دفاتر زیارتی دارای مجوز سازمان حج و زیارت اقدام نمایند تا در بهره مندی از خدمات اسکان، تغذیه، درمانی و ..... اطمینان خاطر داشته باشند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.