بهره برداری آزمایشی از پروژه پتروشیمی تولید متانول اردبیل با سرمایه گذاری ۸ هزار میلیارد تومان آغاز شده است؛ این پروژه در سفر آتی رئیس جمهور به طور رسمی به بهره‌برداری می‌رسد که ظرفیت تولید متانول در این مجتمع ۱۵۰ هزار تن در سال است که هم اکنون با ظرفیت ۳۰۰ تن در حال فعالیت است؛ هدف گذاری دولت ارتقاء ظرفیت این مجتمع پتروشیمی است.

به گزارش خبرنگار جماران، محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری به منظور بازدید از پروژه‌های شاخص عمرانی و صنعتی اردبیل و مشکین‌شهر و پیگیری و بررسی مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان اردبیل سفر کرد.

معاون اجرایی رئیس جمهور در این سفر یک روزه از این اماکن بازدید کردند:

* بازدید از مجتمع در حال ساخت پتروشیمی اردبیل

* بازدید از پروژه بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی نجف زاده

* بازدید از پروژه نهضت ملی مسکن

* بازدید از پروژه‌های شاخص شهرستان مشکین شهر

* پیگیری مصوبات سفر استانی رئیس جمهور به استان اردبیل با حضور مسئولان استانی

*بازدید معاون اجرایی رئیس‌جمهور از پتروشیمی نمین

در ادامه این سفر، معاون اجرایی رئیس‌جمهور به منظور بررسی های میدانی از پروژه‌های عمرانی و صنعتی این استان، از پروژه بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی نجف‌زاده اردبیل بازدید کرد.

محسن منصوری در حاشیه بازدید بیمارستان 500 تختخوابی در جمع مسئولین گفت: عملیات اجرایی بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی نجف‌زاده  پس از سفر اول رئیس جمهور به استان آغاز شده و به نسبت زمان طی شده پیشرفت خوبی داشته است. تامین اعتبار این پروژه باید با جدیت دنبال شود؛ امروز برای تسریع در تامین منابع مالی مورد نیاز تکمیل این بیمارستان، تصمیم گیری می‌شود.

همچنین در ادامه این سفر از افتتاح پروژه راه آهن اردبیل - میانه و پتروشیمی نمین در سفر آتی رئیس جمهور به این استان خبر داد.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری در دیدار با آیت‌الله سید حسن عاملی، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه اردبیل گفت: تلاش رئیس جمهور برای پیگیری و حل مشکلات مردم شبانه روزی است. بهبود بیش از ۵۰ شاخص اقتصادی در دولت سیزدهم؛ شاخص رشد از صفر به ۴/۴ در دو سال اخیر رسیده است.

وی افزود: همچنین اقدامات جدی در حوزه مسکن آغاز شده است، همچنین سال گذشته یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید شده است. مدیریت رشد نقدینگی یکی از اقدامات خوب دولت است؛ در زمان تحویل دولت نرخ رشد نقدینگی بیش از ۴۰ درصد بود و اکنون به کمتر از ۲۶ درصد رسیده است.

منصوری اظهار کرد: سال گذشته حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان در پروژه‌های عمرانی کشور هزینه شده است؛ این رقم بعد از انقلاب بی سابقه بوده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.