در این مستند چهره هایی مانند پروفسور مهدی گلشنی فیزیک‌دان، پژوهشگر فلسفه علم، مترجم و استاد بازنشسته دانشگاه صنعتی شریف ، شهرام تقی زاده انصاری و دکتر سیدمحسن فاطمی از شاگردان علامه به ابعاد مختلف این فیلسوف شیعه پرداخته‌اند.

به گزارش جماران؛ مستند «روشنایی زندگی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مریم فرهنگ مروری بر زندگی علامه محمدتقی جعفری(ره) یکشنبه 3 مهر ساعت 19:30 از شبکه مستند پخش می شود. 

«روشنایی زندگی» در گفت و گو با نزدیکان و شاگردان علامه به  زندگی و زمانه این حکیم، فیلسوف، متکلم و و مولوی‌شناس معاصر ایران پرداخته است. 

در این مستند چهره هایی مانند پروفسور مهدی گلشنی فیزیک‌دان، پژوهشگر فلسفه علم، مترجم و استاد بازنشسته دانشگاه صنعتی شریف ، شهرام تقی زاده انصاری  و دکتر سیدمحسن فاطمی از شاگردان علامه به ابعاد مختلف این فیلسوف شیعه پرداخته‌اند. 

 

علامه جعفری (2)

 

محمد‌تقی جعفری مشهور به علامه جعفری  از علمای شیعه، حکیم، فیلسوف، متکلم، فقیه و اصولی. او شاگرد مرتضی طالقانی بود و سراسر عمر خود را در تحصیل، تدریس و پژوهش و تحقیق سپری کرد. وی بیش از ۸۰ جلد کتاب تالیف کرده است. جبر و اختیار، شرح نهج‌البلاغه، شرح مثنوی معنوی و وجدان، از معروف‌ترین آثار اوست.

علامه جعفری چندین بار با «برتراند راسل» در مورد مسائل فلسفی نامه‌نگاری داشته و با «روژه گارودی»، «پروفسورعبدالسلام» و «پروفسور روزنتال» گفتگوهایی داشته است.

«روشنایی زندگی» یکشنبه 3 مهر ساعت 19:30 از شبکه مستند پخش می شود تکرارش روز بعد ساعت 13:30 است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.